corning

Corning nespí, vyvíja ohybné ochranné sklo pre skladacie smartfóny

Spoločnosť Corning už dlhé roky vyvíja a neustále vylepšuje ochranné sklo, ktoré je veľmi dobre známe pod označením Gorilla Glass.

Spoločnosť Corning už dlhé roky vyvíja a neustále vylepšuje ochranné sklo, ktoré je veľmi dobre známe pod značkou Gorilla Glass. Najnovšiu 6. generáciu využíva napr. Galaxy S10 alebo Sony Xperia 1.

Ochranné sklo Gorilla Glass chráni veľké množstvo smartfónov, ktoré boli vyprodukované v uplynulom desaťročí. Všemocné pochopiteľne nie je, no čoraz dokonalejšie vlastnosti chránia displeje pred škrabancami a prasknutím pri nechcenom páde na zem či na inú tvrdú podložku.

Žiaľ, zatiaľ neexistuje sklo, ktoré by dokázalo chrániť ohybné obrazovky. Skladacie smartfóny, ktoré sme videli na podujatí Mobile World Congress 2019, hlavne Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X, nemajú žiadnu ochrannú vrstvu zo skla. Displeje sú jednoducho plastové.

Spoločnosť Corning našťastie nespí na vavrínoch a už pracuje na ochrannom skle, ktoré v budúcnosti dokáže ochrániť flexibilné obrazovky skladacích mobilov, ale aj iných zariadení. Ohybná obrazovka môže byť použitá rôzne.

corning
Ohybné ochranné sklo

Ohybné ochranné sklo spoločnosti Corning sa zatiaľ nachádza vo fáze prototypu. Čo dokáže, vidíte na animácii vyššie. Smartfóny s ohybnými displejmi sú stále horúcou novinkou, o ktorú záujem prejavili len najväčší technologickí fanúšikovia.

Kým sa dostane k bežným zákazníkom ešte pár rokov potrvá, takže Corning má drahocenný čas na dokončenie svojho prototypu.

Total
3
Zdieľaní