leica

Master & Dynamic sa spojil s výrobcom Leica a pripravil špeciálnu edíciu prémiových slúchadiel

Master & Dynamic je relatívne mladou značkou v odvetví audio zariadení. Vznikla len v roku 2013 v New Yorku. Na konte má zatiaľ niekoľko typov slúchadiel, ktoré vznikli aj v rámci spolupráce s inými značkami.

Master & Dynamic je relatívne mladou značkou v odvetví audio zariadení. Vznikla len v roku 2013 v New Yorku. Na konte má zatiaľ niekoľko druhov slúchadiel, ktoré vznikli aj v rámci spolupráce s inými značkami.

Master & Dynamic sa najnovšie spojil so spoločnosťou Leica, ktorá vyniká v oblasti kvalitnej foto techniky. Nie, žiadne netradičné slúchadlá skombinované s fotoaparátom nevznikli.

Výsledkom spolupráce je nová edícia už existujúcich slúchadiel, ktorú spoznáte podľa jedinečného vzhľadu. Kolekcia slúchadiel Master & Dynamic for 0.95 je inšpirovaná dizajnom ikonického objektívu Leica Noctilux – M 50mm f/0,95 ASPH.

Objektív Leica Noctilux – M 50mm f/0,95 ASPH.

Výrobca na margo spolupráce spomína „túžbu objavovať nové svety kreativity a spojenie umenia inžinierstva, kvalitných materiálov a dômyselného dizajnu s detailným zvukom”. Inými slovami, slúchadlá znejú vynikajúco a vyzerajú skvostne.

Model MW07 Plus predstavuje plne bezdrôtové slúchadlá do uší s aktívnym potláčaním hluku, 10 mm dynamickými berýliovými meničmi, 10-hodinovou výdržou na jedno nabitie (3x dobíjanie v puzdre), pripojením cez Bluetooth 5.0 a podporou pre kodek aptX.

TIP REDAKCIE
Nielen Rusko: O zostrelenie satelitov SpaceX má usilovať ďalšia veľmoc!
leica
Foto: masterdynamic.eu

Druhým typom, ktorý stojí za zmienku, je model MW65. Tentokrát ide o veľké bezdrôtové slúchadlá na uši, ktoré majú rovnako dynamické berýliové meniče, ale s priemerom 40 milimetrov. Taktiež nechýba aktívne potláčanie hluku, ale aj 3,5 mm audio jack alebo až 24-hodinová výdrž na jedno nabitie.

Master & Dynamic
Foto: masterdynamic.eu

Tieto slúchadlá sú vyrobené z eloxovaného hliníka a jahňacej kože. Model MW07 Plus sa zase pýši telom z nehrdzavejúcej ocele. Leica dizajn je tvorený čiernou matnou povrchovou úpravou, logom „0.95″ a prvkami v sýto červenej farbe.

Cena? Master & Dynamic MW07 Plus za 299 € (TU), Master & Dynamic MW65 za 499 € (TU). Ak sa teda chcete odlíšiť od davu alebo patríte medzi fanúšikov (vlastníkov) fotoaparátov Leica, bude vás to niečo stáť.