Apple A13

iPhone 12 bude s najväčšou pravdepodobnosťou meškať. V septembri ho vraj neuvidíme

Vyzerá to tak, že iPhone 12 bude tento rok meškať. Vyplýva to z informácií servera Bloomberg, ktorý citoval riaditeľa spoločnosti Broadcom, Hocka Tana.

Vyzerá to tak, že iPhone 12 bude tento rok meškať. Vyplýva to z informácií servera Bloomberg, ktorý citoval riaditeľa spoločnosti Broadcom, Hocka Tana. Ten tvrdí, že „veľký americký výrobca smartfónov“ má problém s oneskorením výrobného cyklu. Broadcom je jedným z dodávateľov čipsetov pre Apple.

Na Apple je naviazaných mnoho spoločností, ktoré mu dodávajú súčiastky pre iPhony. Aj to jeden z dôvodov, prečo spoločnosť ako Broadcom vždy v treťom fiškálnom štvrťroku zaznamenáva výrazný nárast príjmu. Je to totiž čas, keď do hromadnej výroby vchádzajú iPhony, ktoré Apple verejnosti predstavuje v septembri. Tento rok však podľa Broadcomu dôjde k oneskoreniu. Nárast príjmu Broadcom očakáva až vo štvrtom fiškálnom štvrťroku.

Fiškálny štvrťrok je pri spoločnosti Broadcom iný než kalendárny štvrťrok. Počíta sa od mája do júla. Je preto možné, že Apple novinku predstaví o niečo neskôr, možno až v októbri.

Nejde pritom o prvý náznak toho, že Apple to tento rok nestíha naplánovať tak, ako po minulé roky. Ešte v apríli na to upozornil Wall Street Journal, čo sa zhoduje s tvrdením agentúry Nikkei.

Dôvod? Koronavírus

Za meškaním má byť pandémia koronavírusu, presnejšie fakt, že inžinieri Apple nemohli vycestovať do Číny, aby dokončili nové iPhony.

Apple má koncom roka predstaviť štyri nové iPhony. Dva lacnejšie modely s 5,4-palcovým, resp. 6,1-palcovým displejom a dva drahšie modely so 6,1-palcovým a 6,7-palcovým displejom. Všetky modely už budú ponúkať OLED displeje. Drahšie modely však majú disponovať až 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Očakáva sa aj výrazne vylepšený systém Face IDLiDAR systém. Pripraviť sa máme aj na väčšiu batériu a fotoaparát s 3-násobným optickým priblížením.