Samsung posilní strednú triedu: Smartfóny z radov Galaxy A50 a Galaxy A70 majú získať bezdrôtové nabíjanie

Podľa správy od publikácie The Elec má spoločnosť rozšíriť podporu pre bezdrôtové nabíjanie do modelov zo sérií Galaxy A50 a Galaxy A70.

Bezdrôtové nabíjanie možno v poslednom čase vídať stále častejšie a častejšie, avšak len v prostredí cenovo náročnejších vlajkových lodí alebo prémiovejších smartfónov. Užitočná a mnohými obľúbená technológia by však už čoskoro mohla zamieriť aj do oblasti strednej triedy, informuje web Android Community.

Nad implementáciou bezdrôtového nabíjania do lacnejších smartfónov uvažuje výrobca Samsung. Podľa správy od publikácie The Elec má spoločnosť rozšíriť podporu pre bezdrôtové nabíjanie do modelov zo sérií Galaxy A50 a Galaxy A70. Stať sa tak má už s príchodom budúceho roku.

Prečo práve Galaxy A?

Obohatenie Galaxy A smartfónov o bezdrôtové nabíjanie zlepší ich konkurencieschopnosť voči obľúbenému iPhone SE, ktorý taktiež disponuje touto technológiou. Rovnako je dôležité poznamenať, že séria Galaxy A je určená špecificky pre tých užívateľov, ktorí chcú vo svojom smartfóne mať čo najlepšie špecifikácie bez toho, aby museli zruinovať svoje peňaženky. Pridanie bezdrôtového nabíjania by tak mohlo výrazne podporiť predaj oboch spomenutých radov.

Na rozšírení bezdrôtového nabíjania do strednej triedy má Samsung spolupracovať so spoločnosťami Hansol Technics, Amotech a Chemtronics. Ide o tých istých partnerov, ktorí dodali potrebné moduly pre rad Galaxy S20.