Kedy prídu fotoaparáty pod displejom? Čaká sa na jeden komponent!

Snapdragon 875 by sa nám mal ukázať počas decembra. Očakáva sa, že bude pozostávať z jedného či viacerých jadier Cortex-X1 a taktiež jadier Cortex-A78.

Renomovaný výrobca čipsetov, Qualcomm, každý december uvedie na trh novú generáciu čipsetov určených pre vlajkové lode. Naposledy sme sa dočkali populárneho Snapdragon 865, čo znamená, že o pol roka by sa nám mal v celej svojej kráse ukázať Snapdragon 875.

A práve tento procesor by mohol značiť začínajúci rozmach fotoaparátov pod displejom. Ako píše web Android Authority, podľa overeného informátora, ktorý sa prezentuje ako Digital Chat Station, sa v štádiu vývoja nachádza hneď niekoľko smartfónov, ktoré poženie Snapdragon 875 a ponúknu selfie fotoaparát ukrytý pod displejom.

Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)/Android Authority

Snapdragon 875 by sa nám mal ukázať počas decembra. Očakáva sa, že bude pozostávať z jedného či viacerých jadier Cortex-X1 a taktiež jadier Cortex-A78.

A zatiaľ to vyzerá, že správa informátora môže byť skutočne pravdivá. Čiastočne to naznačujú aj nedávne patenty podané spoločnosťami Xiaomi a Huawei. Technológiu na prototype pred časom demonštroval aj výrobca Oppo.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Fotoaparáty pod displejom? Nebudú bez “múch”

Aj keď fotoaparát pod displejom ponúka značné výhody, ako je napríklad možnosť úplného odstránenia výrezu, stále sú s ním spájané určité obavy. Generálny riaditeľ Redmi, Lu Weibing, pred časom povedal, že kvôli vysokým rozlíšeniam dnešných displejov sa do snímačov pod displejom dostane veľmi málo svetla, kvôli čomu môžu byť výsledné snímky tmavé a nekvalitné. Zároveň však dodal, že ani nižšie rozlíšenie nie je ideálnym východiskom, keďže by taktiež mohlo vyústiť do nepríjemných problémov.

Šepká sa, že smartfónu s fotoaparátom pod displejom sa dočkáme ešte tento rok, a to v podobe Nokia 9.2/Nokia 9.3 PureView od spoločnosti HMD Global. Či sa tak skutočne stane sa však dozvieme až počas oficiálneho predstavenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať