Nokia 9 PureView

Nokia 9.2 PureView by mala ponúknuť aj 8K video či exkluzívny obsah od ZEISS

Nokia 9.2 PureView (označovaná tiež ako Nokia 9.3) mala byť pôvodne predstavená ešte v prvom polroku tohto roka. Predstavenie sa však odohrá až niekedy na jeseň, keďže jej vývoj ešte nebol dokončený

Nokia 9.2 PureView (označovaná tiež ako Nokia 9.3) mala byť pôvodne predstavená ešte v prvom polroku tohto roka. Predstavenie sa však odohrá až niekedy na jeseň, keďže jej vývoj ešte nebol dokončený.

Z toho by sa dalo usudzovať, že si výrobca, konzorcium HMD Global, dáva na zariadení záležať. Prvá generácia vlajkového modelu bola zaujímavá, no trpela istými nedostatkami.

Nokia 9.2 PureView by mala využívať čistý operačný systém Android, zatiaľ najvýkonnejšiu sadu spoločnosti Qualcomm, typ Snapdragon 865, alebo 108 Mpx snímač obrazu, ktorý doplní ultra široká šošovka, teleobjektív a senzor pre selektívnu hĺbku ostrosti.

NokiaPowerUser teraz prichádza s ďalšími podrobnosťami, ktoré síce nie sú potvrdené, ale majú racionálny základ. V prvom rade tu je 8K video pri snímkovaní 30 FPS, ktorým sa pýšia aj najnovšie vlajkové esá z dielne Samsungu.

Jedna z možných podôb vlajkovej novinky. Render vytvoril dizajnér Ben Geskin.

8K video nie je niečím, po čom by mali zákazníci v súčasnosti hneď skočiť, no dobre podporí vlajkový charakter zariadenia, ktoré sa bude dať lepšie porovnávať s hviezdnou konkurenciou z top-end segmentu.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Nadšencov by mal skôr potešiť prepracovaný režim Pro, ktorý sprístupní plnú manuálnu kontrolu nad expozíciou. Oveľa lepšie by mal pracovať aj režim pre snímanie nočných fotografií a fotografií v zlých svetelných podmienkach.

Výhoda bude stáť na väčších pixeloch, ktoré zrejme vzniknú prostredníctvom pixel binningu, teda zlučovaniu informácií zo susediacich menších pixelov. Optická stabilizácia obrazu zase umožní fotografovať z ruky pri dlhších časoch uzávierky.

Zaujímavo pôsobí informácia o „efektoch ZEISS“, ktoré majú byť exkluzívnou súčasťou fotoaparátu smartfónu. Čo sa za týmto pojmom skrýva, nevieme. Možno pôjde o individuálne navrhnuté filtre v štýle Leica, ktoré nájdeme v popredných modeloch od Huawei.

Spoločnosť ZEISS bude mať prsty aj v inom tohtoročnom vlajkovom zariadení. Optiku s antireflexnou úpravou tejto značky nájdeme v smartfóne Sony Xperia 1 II, ktorý sa začne predávať v najbližších týždňoch.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať