Asus ROG Phone 3 debutuje v júli. Potvrdzuje to samotný výrobca

Presný dátum však nepoznáme.

0
Asus ROG Phone
Asus ROG Phone (FOTO Marek Urban)

Už dlhší čas sa z rôznych zdrojov, byť to informátori či certifikácie, dozvedáme kľúčové informácie ohľadom tohtoročného herného smartfónu od spoločnosti Asus. Až doposiaľ nám však chýbal jeden podstatný údaj, a to dátum predstavenia .

Asus na svojom ROG Phone 3 spolupracuje so štúdiom Tencent Games. Obidve firmy na sieti Weibo uverejnili príspevok, v ktorom prezrádzajú dátum, kedy bude novinka predstavená, píše Android Authority.

Presného dátumu sme sa síce nedočkali, no vieme, že opona sa oficiálne dvihne niekedy v priebehu budúceho mesiaca, čiže júla.

Zdroj: Asus/Tencent Games (Weibo) – via Android Authority

Prehľad špecifikácií ROG Phone 3

Nová generácia ROG Phone ponúkne tie najväčšie čísla. Prednú stranu zariadenia má pokrývať 6,59-alcový AMOLED displej s FHD+ rozlíšením (2 340 x 1 080 pixelov) so zatiaľ neznámou obnovovacou frekvenciou. Špekulácie však často spomínajú 120 Hz.

Interiér bude domovom pre pretaktovaný model špičkového čipsetu Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm. Tá bude kooperovať s 8/12/16 GB operačnej pamäte a 128/256/512 GB úložiskom. Všetko bude pritom zastrešovať batéria s kapacitou 5 800 mAh.

Na zadnej strane smartfónu údajne budeme môcť nájsť 3 snímače. Zostava má obsahovať 64 Mpx hlavný a 13 Mpx vedľajší (pravdepodobne širokouhlý) snímač. V prípade posledného senzoru nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie.

Cena? Zatiaľ len hádame

Aj keď už poznáme približný dátum debutu očakávaného zariadenia, stále si nie sme istí, koľko bude stáť. Ceny budú rôzne, keďže smartfón dorazí vo viacerých konfiguráciách. Ak sa však budeme riadiť cenovkou ROG Phone 2, je možné, že tohoročné rozšírenie sa bude predávať za približne 800 až 1000 €. Aj v tomto prípade však zatiaľ ide len o špekuláciu.