Asus ROG Phone 3 sa blíži: Pripravovaný herný smartfón ponúkne tie najväčšie čísla

Základná výbava má obsahovať až 16 GB RAM, pretaktovanú verziu čipsetu Snapdragon 865 a 5 800 mAh batériu.

1
Asus ROG Phone
Asus ROG Phone (FOTO Marek Urban)

Spoločnosť Asus by mohla už čoskoro predstaviť novú generáciu svojich obľúbených herných smartfónov. Očakávané zariadenie ponesie názov ROG Phone 3 a ako naznačuje certifikácia TENAA, máme sa skutočne na čo tešiť.

Certifikácia nám totiž odhalila všetky kľúčové hardvérové špecifikácie a oficiálne rendery zariadenia s modelovým označením ASUS_I003DD, ktoré má reprezentovať práve očakávaný ROG Phone 3. O téme píše server AndroidPure.

Vyzerá takmer rovnako ako minuloročná generácia

Čo sa týka vizuálneho prevedenia, ROG Phone 3 bude podľa všetkého vyzerať takmer rovnako ako predošlá generácia, avšak s mierne upravenou zadnou stranou. Zatiaľ čo ROG Phone 2 ponúkol len dvojicu fotoaparátov, tohtoročné rozšírenie zrejme dorazí s až troma objektívmi. Certifikácia sa však nezmieňuje o rozlíšení nového snímača.

AMOLED displej, 16 GB RAM a pretaktovaná verzia čipu Snapdragon 865

Keďže je reč o hernom smartfóne, je jasné, že sa môžeme tešiť na veľmi kvalitný displej, pod ktorým sa budú skrývať všetky špičkové komponenty s tými najvyššími číslami.

Aby sme boli konkrétnejší, Asus ROG Phone 3 má ponúknuť 6,59-palcový FHD+ AMOLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov. TENAA nespomína jeho obnovovaciu frekvenciu, no keďže ide o herný telefón a je rok 2020, menej ako 120 Hz to zrejme nebude.

Pod kapotou máme nájsť pretaktovanú verziu čipsetu Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm, ktorá bude spolupracovať s 8/12/16 GB operačnej pamäte RAM a 128/256/512 GB interného úložiska. Hardvérové špecifikácie údajne doplní gigantická 5 800 mAh batéria.

V rámci fotoaparátov máme očakávať prítomnosť 64 Mpx hlavného a 13 Mpx sekundárneho snímača. Ako sme už spomenuli vyššie, certifikácia neposkytuje žiadne informácie ohľadom tretieho objektívu. To isté žiaľ platí aj pre selfie snímač.

TIP REDAKCIE
Smartfón za 100 EUR? CUBOT X19 je jedným z najlepších z tejto kategórie

Kedy ho môžeme očakávať?

Výrobca sa s nami doposiaľ nepodelil ani len o približný dátum, kedy bude zariadenie predstavené. Podľa všetkého však od neho už nie sme ďaleko.

Napokon musíme zdôrazniť, že uvedené špecifikácie nemusia byť úplne presné, keďže výrobca nám o pripravovanom telefóne zatiaľ neprezradil žiadne oficiálne informácie.