Asus ROG Phone

Asus ROG Phone 3 sa blíži: Pripravovaný herný smartfón ponúkne tie najväčšie čísla

Certifikácia nám odhalila všetky kľúčové hardvérové špecifikácie a oficiálne rendery zariadenia s modelovým označením ASUS_I003DD.

Spoločnosť Asus by mohla už čoskoro predstaviť novú generáciu svojich obľúbených herných smartfónov. Očakávané zariadenie ponesie názov ROG Phone 3 a ako naznačuje certifikácia TENAA, máme sa skutočne na čo tešiť.

Certifikácia nám totiž odhalila všetky kľúčové hardvérové špecifikácie a oficiálne rendery zariadenia s modelovým označením ASUS_I003DD, ktoré má reprezentovať práve očakávaný ROG Phone 3. O téme píše server AndroidPure.

Vyzerá takmer rovnako ako minuloročná generácia

Čo sa týka vizuálneho prevedenia, ROG Phone 3 bude podľa všetkého vyzerať takmer rovnako ako predošlá generácia, avšak s mierne upravenou zadnou stranou. Zatiaľ čo ROG Phone 2 ponúkol len dvojicu fotoaparátov, tohtoročné rozšírenie zrejme dorazí s až troma objektívmi. Certifikácia sa však nezmieňuje o rozlíšení nového snímača.

AMOLED displej, 16 GB RAM a pretaktovaná verzia čipu Snapdragon 865

Keďže je reč o hernom smartfóne, je jasné, že sa môžeme tešiť na veľmi kvalitný displej, pod ktorým sa budú skrývať všetky špičkové komponenty s tými najvyššími číslami.

Aby sme boli konkrétnejší, Asus ROG Phone 3 má ponúknuť 6,59-palcový FHD+ AMOLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov. TENAA nespomína jeho obnovovaciu frekvenciu, no keďže ide o herný telefón a je rok 2020, menej ako 120 Hz to zrejme nebude.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

Pod kapotou máme nájsť pretaktovanú verziu čipsetu Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm, ktorá bude spolupracovať s 8/12/16 GB operačnej pamäte RAM a 128/256/512 GB interného úložiska. Hardvérové špecifikácie údajne doplní gigantická 5 800 mAh batéria.

V rámci fotoaparátov máme očakávať prítomnosť 64 Mpx hlavného a 13 Mpx sekundárneho snímača. Ako sme už spomenuli vyššie, certifikácia neposkytuje žiadne informácie ohľadom tretieho objektívu. To isté žiaľ platí aj pre selfie snímač.

Kedy ho môžeme očakávať?

Výrobca sa s nami doposiaľ nepodelil ani len o približný dátum, kedy bude zariadenie predstavené. Podľa všetkého však od neho už nie sme ďaleko.

Napokon musíme zdôrazniť, že uvedené špecifikácie nemusia byť úplne presné, keďže výrobca nám o pripravovanom telefóne zatiaľ neprezradil žiadne oficiálne informácie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať