Vivo X50 Pro zaujme fotoaparátom s výnimočnou stabilizáciou obrazu

Riešenie pre chvejúce sa ruky.

1
Takto by mal vyzerať hlavný fotoaparát smartfónu Vivo X50 Pro.

Už 1. júna by mal čínsky výrobca Vivo predstaviť nový model smartfónu s označením X50 Pro, ktorý ponúkne pôsobivú inováciu v oblasti hlavného fotoaparátu. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá podľa zverejnených propagačných materiálov. 

Vivo X50 Pro podľa notebookcheck.net zrejme využije nový snímač obrazu z produkcie juhokórejského Samsungu. Má rozlíšenie 50 Mpx, veľkosť 1/1.30″ a 1,2μm pixely. Rýchle a presné ostrenie zabezpečí technológia Dual Pixel PDAF, ktorú napríklad postráda 108 Mpx senzor osadený v top-end zariadení Galaxy S20 Ultra.

Fotoaparát novinky z dielne Vivo však zaujme aj niečím iným než iba vysokým rozlíšením, rýchlym zaostrovaním či lepšou citlivosťou na svetlo. Budúci zákazníci by mali dostať mimoriadne účinnú stabilizáciu obrazu, prezrádza sparrowsnews.com.

Inžinieri vytvorili pomerne zložitý mechanizmus optickej stabilizácie, ktorú bude pre čo najlepšiu efektivitu podporovať softvér. Modul s fotoaparátom je hrubý 4,5 milimetra – zaberá plochu 363 milimetrov štvorcových. Ide teda o poriadne veľký komponent.

Vivo X50 Pro

Kým iné metódy stabilizácie obrazu dokážu kompenzovať otrasy a chvenie v rozsahu približne od +/- 1°, fotoaparát Vivo X50 Pro to zvládne v rozmedzí až +/- 3°. Výsledkom by teda mal byť plynulý obraz pri nakrúcaní videí alebo ostrá fotka pri snímaní z ruky s dlhším časom uzávierky v zlých svetelných podmienkach.

Ako systém stabilizácie funguje prezradí video nižšie. K dispozícii je tiež porovnanie s neoznačenou konkurenciou. Pamätajte však, že ide o propagačné zábery a nie výsledok z užívateľskej praxe.