Samsung Galaxy S20 Ultra so svojím selfie fotoaparátom v DxOMark obhájil druhú priečku

Nachádza sa tesne za Huawei P40 Pro.

0
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Najvýkonnejšia vlajková loď z dielne spoločnosti Samsung, Galaxy S20 Ultra, sa so svojím selfie fotoaparátom v rebríčku DxOMark dopracovala na druhú priečku, informuje server GSMArena.

Smartfón v rebríčku dosiahol skóre 100. Prvé miesto patrí čerstvému Huawei P40 Pro, ktorý získal o 3 body viac. Naopak len o 1 bod za Galaxy S20 Ultra sa nachádza Galaxy Note10+ 5G.

Galaxy S20 Ultra je vybavený netradičným predným fotoaparátom. Konkrétne hovoríme o 1/2,65″ senzore so 40 Mpx rozlíšením a filtrom Quad Bayer. Celkovo pracuje v „dvoch režimoch“ – s 32 mm ohniskovou vzdialenosťou, ak fotíte len seba (6,5 Mpx snímky) a 25 mm ohniskovou vzdialenosťou v prípade, že sa na fotke má nachádza viac ako jeden človek (10 Mpx snímky a až 4K videá pri 60 FPS).

DxOMark – via GSMArena

Čo sa týka jednotlivých kategórií, v oblasti fotografie získal selfie fotoaparát Galaxy S20 Ultra slušných 104 bodov, čo postačilo na 3. priečku (za dvoma smartfónmi od Huawei). Či už sú to detaily, šum, expozícia, dynamický rozsah alebo bokeh renderovanie, všetko je v prípade špičkovej vlajkovej lode viac ako vynikajúce. Nesklamalo ani automatické zaostrovanie Phase Detection.

V prípade vyvažovania farieb je to však trochu horšie – niekedy si môžeme všimnúť nepresných odtieňov pokožky, pričom ani vyvažovanie bielej vraj nie je úplne perfektné.

V oblasti videa si Galaxy S20 Ultra viedol famózne, o čom svedčí aj dosiahnuté skóre. S 95 bodmi sa rovná Huawei P40 Pro. Počas testovania sa síce objavilo pár problémov s PDAF či renderovaním farieb, no stále je reč o videách so špičkovou kvalitou.

Viac sa o Galaxy S20 Ultra dočítate v našej recenzii.