iphone 12 render

Takéto rozlíšenia displejov by mal ponúknuť pripravovaný rad iPhone 12

Renomovaný analytik, Ross Young, tvrdí, že rad iPhone 12 bude vybavený OLED panelmi, ktoré dodá Samsung, BOE alebo LG Display.

Spoločnosť Apple má už na jeseň vydať 4 nové smartfóny, ktoré budú známe ako rad iPhone 12. Ohľadom očakávaných noviniek síce už čo-to poznáme, no aktuálne sa dozvedáme aj podrobnejšie detaily, a to v spojitosti s displejmi.

Ako píše server MacRumors, renomovaný analytik, Ross Young, tvrdí, že rad iPhone 12 bude vybavený OLED panelmi, ktoré dodá Samsung, BOE alebo LG Display.

Čo presne však môžeme v rámci displejov očakávať? Poďme sa spoločne pozrieť na každý jeden pripravovaný kúsok.

iPhone 12

Začneme základným modelom, a teda 5,4-palcovým iPhone 12. Young tvrdí, že základný model ponúkne OLED displej s technológiou Y-OCTA (dotykový senzor je umiestnený priamo na displeji, a teda nie je potrebná dodatočná vrstva) od Samsung Display.

5,4-palcový iPhone 12 prinesie displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov a hustotou pixelov 475 ppi.

iPhone 12 Max

Presunieme sa k ďalšiemu očakávanému kúsku, a teda k 6,1-palcovému iPhone 12 Max. Ten má disponovať displejom s rozlíšením 2 532 x 1 170 pixelov a 460 ppi.

iPhone 12 Pro

Dopracovali sme sa k výkonnejšej dvojici pripravovaných modelov. Začneme 6,1-palcovým iPhone 12 Pro, ktorý bude vybavený flexibilným OLED panelom od Samsung Display. Taktiež pôjde o jeden z prvých smartfónov s 10-bitovou farebnou hĺbkou.

Aj v tomto prípade sa môžeme tešiť na prítomnosť technológie Y-OCTA. Rozlíšenie a hustota pixelov je rovnaká ako pri iPhone 12 Max.

iPhone 12 Pro Max

Dostávame sa k poslednému smartfónu zo série iPhone 12, a to k 6,7-palcovému iPhone 12 Pro Max. Young očakáva, že top-end model ponúkne displej s rozlíšením 2 778 x 1 284 pixelov a 458 ppi. Taktiež sa máme tešiť na až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, 10-bitovú farebnú hĺbku a technológiu Y-OCTA.

Vysoká obnovovacia frekvencia bez LTPO?

Čo sa týka obnovovacej frekvencie, tento rad pravdepodobne nebude využívať technológie LTPO. To znamená, že síce sa môžeme dočkať vysokej obnovovacej frekvencie, no podľa všetkého nebude dostupná pri všetkých rozlíšeniach a bude veľmi náročná na výdrž batérie.

Ostatné špecifikácie spolu s cenami očakávaného radu nájdete v tabuľke nižšie.

iphone 12 specifikacie
via MacRumors
Total
1
Zdieľaní