Ridley Scott bude spolupracovať s Apple TV+ na nových televíznych projektoch

Nové filmy a seriály na obzore.

0
Ridley Scott. Foto: wikimedia.org

Celosvetovo známy producent a režisér Ridley Scott uzavrel dohodu so spoločnosťou Apple, predmetom ktorej je tvorba nových projektov pre streamovaciu službu Apple TV+. Informuje o tom magazín Hollywood Reporter.

O kreatívne schopnosti Ridleyho Scotta malo údajne záujem viacero subjektov z multimediálnej brandže. Zmluvu, ktorá má platiť najbližšie roky, ale nakoniec podpísal s Apple. Pôvodný kontrakt mal režisér a producent uzatvorený so spoločnosťou CBS TV Studios.

Ridley Scott sa podieľal na tvorbe vysoko hodnotených a ikonických filmov ako Alien, Blade Runner, Top Gun, Gladiator alebo The Martian. Na konte má aj televízne seriály The Good Wife, The Man in High Castle a Teror.

Aplikácia Apple TV
Aplikácia Apple TV

Zaujímavosťou je, že Ridley Scott so spoločnosťou Apple nespolupracuje prvýkrát. Pre Apple v dávnejšej minulosti vytvoril futuristickú reklamu „1984“, ktorá propagovala úplne prvú generáciu počítača Macintosh.

Služba Apple TV+ po svojom novembrovom (2019) štarte zahviezdila exkluzívnym obsahom, ktorého síce nebolo veľa, no bol kvalitný. Popri The Morning Show išlo napríklad o seriál See, Servant, Dickinson či For All Mankind.

Vzhľadom na aktuálnu správu je jasné, že Ridley Scott podporí plán spoločnosti Apple produkovať ďalší, vysoko hodnotný originálny obsah, ktorý si v budúcnosti užijú všetci predplatitelia služby Apple TV+.

Zatiaľ ale nevieme, čo presne sa chystá. Určite sa to ale včas dozvieme.