OnePlus začína aktualizovať na Android 10 model OnePlus 5T z roku 2017

Ukážková podpora.

0
OnePlus-5T
OnePlus 5T

Kým niektorí výrobcovia stále pracujú na aktualizáciách pre svoje vlajkové lode z minulého roka, OnePlus medzitým rozbieha aktualizáciu pre model OnePlus 5T z roku 2017.

V klube OEM výrobcov ide o raritu. Nebýva zvykom, aby takto staré zariadenie získalo najnovšiu verziu operačného systému Android. OnePlus 5 a OnePlus 5T boli predstavené ešte s OS Android 7.1 Nougat. Ide teda o ich tretiu veľkú softvérovú inováciu.

OnePlus zákazníkom aktualizáciu prisľúbil v októbri minulého roka s tým, že bude dostupná v druhom štvrťroku 2020. Sľub teda dodržal. Dostupnosť aktualizácie potvrdil člen fóra OnePlus.

aktualizacia
Foto: OnePlus Forum

Spomína síce len verziu OnePlus 5T, no keďže je o niečo skôr predstavený model OnePlus 5 vybavený rovnakým čipsetom, aktualizácia by mala dostihnúť aj jeho.

Softvérový balíček má veľkosť 1,8 GB, obsahuje úplne nový dizajn používateľského rozhrania, lepšiu ochranu osobných údajov, prepracovaný systém ovládania gestami či nové nastavenia prispôsobenia.

Nejaký čas ešte potrvá, kým aktualizácia dobehne všetkých vlastníkov modelov OnePlus 5 a OnePlus 5T. Zatiaľ na ňu natrafili len vybraní používatelia. Stabilnej verzii systému predchádzali tri beta verzie, v rámci ktorých snáď výrobca odhalil všetky chyby a prípadné problémy s optimalizáciou.

Priamo výrobca dostupnosť aktualizácie ešte nepotvrdil. Očakávame, že tak spraví v najbližších dňoch, keď sa distribúcia aktualizácie rozbehne naplno.