Poľská pobočka LG zverejnila na TikTok-u sexistické video na príslušenstvo Dual Screen

Takto by sa fotoaparát smartfónu používať nemal.

3
Ilustr. foto. lg.com

Poľské zastúpenie spoločnosti LG sa rozhodlo zaujať na sociálnej sieti TikTok reklamou na príslušenstvo Dual Screen, ktoré rozširuje funkcionalitu smartfónu V60 ThinQ a ďalších kompatibilných modelov.

Vtipné reklamy sú väčšinou prijaté kladne, pokiaľ teda neprekročia hranice vkusu a etiky, na ktoré by mali brať ohľad obzvlášť veľké značky s dosahom na početnú skupinu zákazníkov.

To je aj príklad spomínanej reklamy od LG, ktorú môžeme označiť za sexistickú. Na sociálnej sieti TikTok, kde pôsobia prevažne mladší používatelia, zaznamenala viac ako 2 milióny zobrazení. Po kritike ju spoločnosť LG z obehu stiahla.

Zábery z reklamy.

Propagačný príspevok zobrazuje staršieho pána, ktorý si pomocou Dual Screen smartfónu nenápadne odfotografuje pozadie mladej slečny. Tá si toho všimne vďaka zvuku uzávierky, no na obrazovke zariadenia nájde len selfie fotky dôchodcu. Nakoniec sa však ukáže, že bol záškodník úspešný.

Výrobca sa pre server PhoneArena vyjadril, že reklama nespĺňa zásady spoločnosti LG Electronics a bola okamžite odstránená. Podľa neho reklama zverejnená pobočkou LG Poland neprešla riadnym procesom schvaľovania obsahu pre sociálne médiá. Výrobca sa ospravedlňuje a urobí všetko preto, aby sa už podobná situácia nezopakovala.

Na nevhodnú reklamu upozornil Rubén Chicharro, ktorý ju po promptnom odstránení z TikToku zachoval na sociálnej sieti Twitter.