Značka Redmi predstavila svoj prvý monitor pre PC. Je extra lacný

Monitor (aj) s VGA konektorom.

1
monitor
Foto: mi.com

Redmi, dcérska značka spoločnosti Xiaomi predstavila okrem cenovo dostupných 5G smartfónov 10X a 10X Pro aj monitor pre počítače, ktorý označila ako Redmi Display A1.

Monitor Redmi Display A1 je zatiaľ dostupný len na čínskom trhu formou predbežnej objednávky prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov materskej spoločnosti Xiaomi. Za pozornosť ale stojí 3-ročná záruka a hlavne cena, ktorá sa zastavila sume 599 CNY, po prepočte asi 76 EUR.

monitor
Foto: mi.com

Ak by sa monitor začal predávať v Európe, je jasné, že by bol podstatne drahší. Aj tak by ale bola jeho cena asi viac ako len prívetivá. Samozrejme, ide skôr o monitor pre nenáročných používateľov, ktorým stačia základné zobrazovacie schopnosti.

monitor
Foto: mi.com

Monitor má rámiky tenké len 7,3 milimetra (okrem toho spodného), vďaka čomu je podľa výrobcu vhodný aj ako súčasť zostavy viacerých monitorov.

Kľúčovým prvkom príslušenstva k počítačom je IPS LCD panel s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov a uhlopriečkou 28 palcov. Má obvyklý kontrastný pomer 1000:1 a svietivosť 250 nitov.

monitor
Foto: mi.com

Na zadnej strane sa nenachádza len HDMI rozhranie, ale tiež VGA konektor, ktorý má svoje najlepšie časy dávno za sebou. Aj keď ho už v roku 2020 môžeme považovať za raritu, niektorých používateľov môže potešiť takáto spätná kompatibilita, ak vlastnia starší PC stroj.