Cena LG Velvet odhalená: Zariadenie sa u nás môže predávať za vyše 800 €!

Je tejto ceny hodný?

0
velvet
Foto: LG

Očakávanému LG Velvet sme na našom webe venovali už nemalé množstvo pozornosti. Hovorili sme o špecifikáciách, dizajne i doplnkoch, no až doposiaľ sme nevedeli, koľko bude stáť.

Ako ale píše web Gizmochina, odhalená bola už aj táto posledná kľúčová informácia. S verejnosťou sa o ňu podelil samotný výrobca.

LG sa neuskromní

A koľko to teda je? Ak ste čakali cenu, ktorá by sa približovala skôr k 400 až 500 €, sklameme vás. Zariadenie sa totiž bude predávať za 899 800 juhokórejských wonov, čo v prepočte vychádza na približne 680 €. A to ešte nepočítame daň.

Ide o pomerne vysokú cenu na to, že ide o smartfón zo strednej triedy. Poháňa ho čipset Snapdragon 765G, ktorý dopĺňa 8 GB RAM a 128 GB rozšíriteľné úložisko. Interiér ďalej obsahuje aj 4 300 mAh batériu.

Na povrchu nájdeme 6,8-palcový zahnutý Cinema FullVision displej s kvapkovým výrezom pre 16 Mpx selfie fotoaparát. Zadná strana je domovom pre trojicu fotoaparátov na čele so 48 Mpx snímačom.

Smartfón ďalej disponuje snímačom odtlačkov prstov v displeji, podporou pre rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ a NFC. Pýši sa taktiež aj certifikáciou IP68.

Všetky tieto špecifikácie vyzerajú byť hodné uvedenej ceny, teda s výnimkou procesora. Spoločnosť by to však mohla vykompenzovať pridaním stylusu a doplnku Dual Screen do základnej výbavy. To však vyzerá byť nepravdepodobné.

Smartfón bude oficiálne predstavený už dnes, a teda 7. mája.