nord

Android 11 bude predstavený o pár dní, živé vysielanie je už pripravené

Tohtoročnú konferenciu Google I/O 2020 prekazil koronavírus, ktorý sa nakoniec dotkol aj ďalších hromadných, technologických, spoločenských a iných udalostí.

Tohtoročnú konferenciu Google I/O 2020 prekazil koronavírus, ktorý sa nakoniec dotkol aj ďalších hromadných, technologických, spoločenských a iných udalostí.

Organizátori podujatí, ak im to možnosti dovolili, presunuli svoje akcie do online priestoru. Od marca tohto roka sme tak boli svedkami a divákmi hneď niekoľkých podujatí, ktoré sa vysielali naživo cez internet.

Rovnakým spôsobom bude predstavená aj nová verzia operačného systému Android 11. Prezentovať ju bude spolu s hosťami viceprezident spoločnosti Google Dave Burke. Udalosť je pomenovaná ako Android 11 Beta Launch Show.

Medzičasom sa na situácii nič nezmenilo, predstavenie sa teda uskutoční podľa plánu, 3. júna. Dnes ale pribudol odkaz na live stream, vďaka čomu vieme, že sa uskutoční o 17. hodine nášho času.

Trvať by mal približne hodinu, pričom by sme sa mali dozvedieť všetko o nových funkciách, vylepšeniach a zmenách v užívateľskom prostredí a v ďalších súčastiach operačného systému.

TIP REDAKCIE
Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!

Podujatie by sa malo venovať aj vývojárom či ekosystému Google Play, ktorý je s OS Android úzko previazaný. Teda, s výnimkou novších zariadení od Huawei.

Android 11

Google bude prezentovať beta verziu operačného systému Android 11. Tá finálna sa objaví až niekedy na jeseň. Pôjde už o tretiu beta zostavu, ktorá by mala byť relatívne dobre použiteľná aj v bežnom živote, nielen v rámci testovacích procesov.

Zatiaľ nevieme, pre aké zariadenia vývojári beta verziu uvoľnia. Rodina smartfónov Pixel je samozrejmosťou, no v predchádzajúcom roku sa dočkali aj skúsenejší používatelia modelov od OnePlus, Nokie či napríklad Sony.

Živý prenos sa spustí budúcu stredu vo videu nižšie.

https://www.youtube.com/watch?v=Fr0MYHNu_Cg

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať