youtube

YouTube testuje zaujímavú funkciu, videá ponúknu odkazy na spomenuté produkty

Ako naznačuje samotný názov, funkcia bude analyzovať videá s cieľom identifikovať všetky produkty, ktoré sú v nich spomenuté.

YouTube po novom testuje zaujímavú funkciu s názvom Products in this Video. Ako naznačuje samotný názov, funkcia bude analyzovať videá s cieľom identifikovať všetky produkty, ktoré sú v nich spomenuté. O novinke informuje server 9to5Google.

Funkcia, ktorá je zatiaľ viac-menej len experimentom, bola sprístupnená tento týždeň, avšak zatiaľ len pre malú skupinu užívateľov.

Ako sme už spomenuli v úvode, Products in this Video skúma všetky videá, pričom sa zameriava na použité či minimálne spomenuté produkty. Každému z nich bude priradený vlastný odkaz, ktorý bude užívateľ môcť nájsť pod konkrétnym videom.

YouTube ako príklad použil video Top 10 smartphones in 2020, pod ktorým sa po novom nachádza zoznam odkazov na všetky spomenuté modely smartfónov. “Aby sme pomohli užívateľom objaviť nové produkty, rozbehli sme malý experiment, ktorý im ukáže, ktoré produkty sú spomenuté vo videu (nový vizuálny element možno nájsť priamo vo videu a aj pod ním).”

Ohľadom funkcionality však vo vzduchu stále visí nemalé množstvo otázok. Zatiaľ nevieme, či bude táto funkcia podporovaná na všetkých platformách (napr. desktopy a smartfóny) alebo či s ňou budú môcť tvorcovia určitým spôsobom manipulovať.

TIP REDAKCIE
Motorola láka na Moto Edge X30: 60 Mpx selfie fotoaparát poputuje pod displej!

Ako sme už uviedli vyššie, funkcia sa zatiaľ len testuje a je sprístupnená pre veľmi malé množstvo používateľov. Očakávame, že sa ďalšie informácie na túto tému dozvieme už čoskoro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať