5G kradne kyslík z pľúc a Wi-Fi zabíja mikroorganizmy, ktoré nás potom otrávia: Slováci začali zdieľať nebezpečný hoax

Niektorí Slováci zdieľajú naozaj čokoľvek.

2

Situácia týkajúca sa pandémie koronavírusu vôbec nie je priaznivá. Každá vážna situácia je úrodnou pôdou pre rôzne hoaxy, ktoré sa v prípade šírenia ochorenia COVID-19 rozmnožili ako huby po daždi. Na najnovší z nich nás upozornil jeden z čitateľov. Hovorí sa v ňom, že koronavírus spôsobujú siete 5G.

Koronavírus, kvapôčková infekcia, ktorá sa do sveta rozšírila z Číny, naháňa strach nejednému z nás. Denne čítame články o tom, čo sa deje v najzasiahnutejších krajinách na svete, čo v ľuďoch vyvoláva pocit strachu. Je to prirodzené, čo však neospravedlňuje fakt, že je nutné okamžite hľadať odpovede tam, kde v žiadnom prípade nie sú. Taký je aj príbeh najnovšieho hoaxu, ktorý sa bohužiaľ prepracoval aj na Slovensko.

V ňom ľudia zo šírenia koronavírusu obviňujú najmodernejšie siete 5. generácie. Len včera sme pritom informovali o Britoch, ktorí kvôli podobným falošným správam zapaľovali vysielače, čím operátorom spôsobili nemalé škody.

5G rezonuje s molekulou kyslíka a dodáva kyslíku spätnú polaritu, vďaka ktorej je oveľa menej použiteľným pre ľudské telo,“ píše sa v gramaticky nesprávne napísanom príspevku, ktorý TECHBYTE získal. „Pri vysokých koncentráciách 5G dostávate na úroveň udusenia ľudí na ulici,“ pokračuje (pozn. red.: text sme opravili, aby dával zmysel).

5G a WiFi ničia mikroorganizmy a tie nás potom otrávia

Ďalším bodom vo falošnej správe, ktorý má prispievať k oslabeniu ľudského tela a následnému silnejšiemu prejavu koronavírusu už nie je len samotné 5G. Do kolotoča fake news konšpirátori zapájajú aj Wi-Fi, ktorá má „poškodzovať mikroorganizmy, ktoré následne začnú produkovať toxíny v sebaobrane. Tieto organizmy sa začnú rýchlo rozmnožovať, aby si zabezpečili prežitie,“ vysvetľuje falošná správa.

„A tak máme príznaky podobné chrípke z týchto vnútorných parazitných organizmov pod útokom z mikrovlnných žiarení WiFi, ktoré sa rýchlo rozmnožujú a vylučujú toxíny. Toto je skutočná choroba, ktorú ľudia dostávajú, nie koronavírus,“ podotýka falošná správa.

TIP REDAKCIE
Číňania odhalili, ako sa koronavírus dostáva do ľudských buniek

Pochopiteľne, správy ako túto treba ignorovať a ľudí, ktorí ich šíria na to upozorniť.