OnePlus 8 vraj nebude podporovať natáčanie 8K videí. Výrobca si však pripravil kompenzáciu

Nová séria zrejme nebude podporovať natáčanie 8K videí. Dočkáme sa však technológie, ktorá vylepší kvalitu 4K videí, a to pridaním HDR, EIS a OIS.

Tesne pred predstavením očakávanej série smartfónov, OnePlus 8, sa dozvedáme zaujímavé informácie týkajúce sa fotoaparátov. Ako píše server Android Beat, nové kúsky podľa všetkého neponúknu možnosť natáčania 8K videí. Spoločnosť si však pripravila kompenzáciu.

Už vieme, že štandardný OnePlus 8 s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne 6,55-palcový FullHD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pro variant bude vybavený o niečo väčším 6,78-palcovým displejom s frekvenciou 120 Hz.

Čo sa týka fotoaparátov, OnePlus 8 Pro má doraziť so zostavou štyroch zadných fotoaparátov, ktorá bude pozostávať zo 48 Mpx hlavného a 48 Mpx ultraširokouhlého snímača. K dvojici sa pridá aj telefoto senzor s 3x hybridným priblížením a farebný filter.

4K HDR namiesto 8K

Ako sme už spomenuli vyššie, nová séria zrejme nebude podporovať natáčanie 8K videí, aj keď bude vybavená špičkovým čipsetom Snapdragon 865. Dočkáme sa však technológie, ktorá vylepší kvalitu 4K videí, a to pridaním HDR, EIS a OIS. OnePlus 8 Pro má pritom ponúknuť aj audio zoom, o ktorý sa postarajú celkovo 3 mikrofóny.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Ďalšie informácie týkajúce sa fotoaparátov spomínajú prítomnosť makro režimu založenom na ultraširokouhlom senzore. Obidva očakávané modely majú byť vybavené 16 Mpx selfie snímačom.

Zadná strana štandardného OnePlus 8 bude domovom pre trojicu fotoaparátov. Konkrétne hovoríme o 48 Mpx hlavnom, 16 Mpx ultraširokouhlom a 2 Mpx makro snímači.

Aký je váš názor na očakávanú dvojicu? Uvažujete o kúpe jedného z pripravovaných kúskov?

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať