netflix tit

Netflix pridal do svojej aplikácie zámok obrazovky. Zabráni nechcenej interakcii

Pokiaľ prostredníctvom svojho smartfónu konzumujete veľa video obsahu, určite sa vám už stalo, že ste sa nechtiac dotkli obrazovky a prehrávanie prerušili.

Pokiaľ prostredníctvom svojho smartfónu konzumujete veľa video obsahu, určite sa vám už stalo, že ste sa nechtiac dotkli obrazovky a prehrávanie prerušili.

Po takomto náhodnom dotyku sa na obrazovke zobrazia ovládacie prvky s tým, že musíte krátky čas počkať, kým automaticky zmiznú. Niektorým sa rovno podarí prehrávanie pozastaviť, poprípade nechtiac prepnú na ďalšiu epizódu obľúbeného seriálu.

Netflix sa rozhodol zabrániť takémuto rušeniu zážitku zo sledovania obsahu vo svojej aplikácii pre mobilné zariadenia. Pridal do nej Screen Lock – zámok obrazovky, ktorý sa aktivuje priamo v prehrávači jedným ťuknutím.

zamok obrazovky 1

Po aktivácii zámku sa vypnú všetky ovládanie prvky tak, aby sledovanie obsahu nevyrušili ani pri náhodnom dotyku. Na obrazovke sa zjaví len indikátor uzamknutia, ktorý sa v prípade potreby vypne dvojitým poklepaním po obrazovke.

Zámok obrazovky ale neodkáže zablokovať systémové gestá, napr. potiahnutie prstom z kraja obrazovky a podobne.

Táto nová funkcia nie je revolučná ani náročná na implementáciu. Prispeje ale k vyššiemu používateľskému pohodliu pri aktívnom sledovaní obsahu v aplikácii Netflix. AndroidPolice predpokladá, že aktualizácia prebieha na strane servera.

To znamená, že aplikáciu nie je potrebné aktualizovať cez obchod s aplikáciami. Zámok obrazovky sa v režime prehrávania postupne sprístupní všetkým užívateľom automaticky.

Total
1
Zdieľaní