LG velvet

Štýlový LG Velvet: Známy je dizajn aj základné špecifikácie

Spoločnosť LG minulý týždeň zverejnila pár skíc, ktorými naznačila, ako bude vyzerať jej budúci 5G smartfón z vyššej strednej triedy.

Spoločnosť LG minulý týždeň zverejnila pár skíc, ktorými naznačila, ako bude vyzerať jej budúci 5G smartfón z vyššej strednej triedy so zameraním na elegantný dizajn.

Výrobca sa nechal počuť, že nový vzhľad bude „príjemný na oko aj na dotyk“. Ako býva v tomto segmente zvykom, skice po pár dňoch nahradili fotografie a dokonca tiež video, ktoré toho o zariadení prezrádza viac. Publikoval ich server XDA Developers.

Aspoň zo subjektívneho pohľadu pôsobí LG Velvet sympaticky a zaujímavo. Oživenie v oblasti dizajnu by sa po zariadeniach G7, V40, G8, V50, G8X a ďalších z produkcie LG mohlo stretnúť s pozitívnou odozvou.

LG velvet 1
Foto: XDA

Zle to nevyzerá ani v rámci špecifikácie. Obzvlášť, ak sa v rámci modelu LG Velvet hovorí o konkurencie schopnej cene. Výkon by mal dávkovať 5G čipset Snapdragon 765, ktorý bol koncom minulého roka predstavený na jednom pódiu s vlajkovým konkurentom Snapdragon 865.

LG Velvet by sa mal zaradiť k tým zariadeniam, ktoré stavili na hlavný fotoaparát so 48 Mpx snímačom obrazu. Podrobnosti o ostatných fotoaparátoch zatiaľ nepoznáme. Spomína sa ale 4000 mAh batéria a pomerne veľká obrazovka s uhlopriečkou v rozmedzí od 6,7 až 6,9 palca.

LG velvet 3
Foto: XDA

Chýbať nebude ani 3,5 mm audio rozhranie, na ktoré už mnohí výrobcovia zanevreli. Smartfón by mal byť dostupný v troch alebo štyroch farebných prevedeniach s povrchovou úpravou Velvet Touch, ktorá bude pri dopade svetla vytvárať efekt „zapadajúceho slnka“.

To v preklade znamená, že povrch bude čiastočne meniť farby, bude lesklý a s najväčšou pravdepodobnosťou sa naň nalepia všetky odtlačky prstov budúceho používateľa. Kedy očakávať predstavenie? Niekedy v budúcom mesiaci. Predbežne sa spomína 15. máj 2020.

LG Velvet

Total
6
Zdieľaní