lg velvet 3 1

LG Velvet: Nový smartfón vyššej strednej triedy má zaujať jedinečným vzhľadom

Spoločnosť LG sa po dlhšom období prikloní k výraznejšej zmene v odvetví svojich inteligentných mobilných telefónov. Pripravuje nový model s úplne novým označením a dizajnom.

Spoločnosť LG sa po dlhšom období prikloní k výraznejšej zmene v odvetví svojich inteligentných mobilných telefónov. Pripravuje nový model s úplne novým označením a dizajnom.

Vlajkové lode od LG posledných rokov vyzerali takmer rovnako. Poznáme ich pod jednoduchými označeniami ako G7, V40, G8, V50, G8X a podobne. LG ale pracuje na novej línii produktov s odlišnou filozofiou, informuje vo svojom blogu.

Prvý model z novej línie sa bude nazývať LG Velvet. Tradičné číselné označenie teda nahradí jednoznačné a uchu rozhodne lepšie lahodiace pomenovanie. Podľa LG sa väčšina dnešných smartfónov líši iba technickou špecifikáciou.

lg velvet 1
Foto: LG

LG Velvet bude klásť dôraz na elegantný dizajn, ktorý má byť príjemný na oko aj na dotyk. LG použije namiesto veľkých obdĺžnikov s fotoaparátmi samostatne umiestnené šošovky, ktoré evokujú padajúcu kvapku vody.

Pod veľkou šošovkou sa budú nachádzať dve menšie a pod ňou ešte menší LED blesk. Takzvaný 3D Arc Design zosobní symetrické krivky konštrukcie s rovnako zaoblenými hranami prednej aj zadnej strany.

velvet
Foto: LG

V LG sú presvedčení, že im nový dizajn pomôže vytvoriť jasnejšiu identitu značky, s ktorou sa zákazníci stotožnia. Odrážať má osobný vkus a emócie jednotlivcov.

LG Velvet

LG Velvet zatiaľ poznáme len ako skicu, ktorú zverejnil sám výrobca. Podľa portálu naver.com by ale mala byť novinka predstavená 15. mája a poháňať ju má 5G čipset Snapdragon 765. Okrem toho sa spomína aj dostupnejšia cena.

Ťažko povedať, či bude stačiť nový dizajn a názov na to, aby výrobca LG dokázala zavariť konkurencii vo vyššej strednej triede. Na novinku sme ale určite zvedaví, minimálne podľa skice môže vyzerať naozaj dobre.

Total
2
Zdieľaní