Huawei Mate Xs

Huawei na Mate Xs stratil vyše 60 miliónov dolárov

Huawei je však očividne na tieto nemalé straty pripravené a vyzerá to, že s vývojom skladacích smartfónov zatiaľ nekončí.

Čínsky Huawei vo februári ukázal svetu svoj nový skladací smartfón, Huawei Mate Xs. Ako sa novinke počas posledných dvoch mesiacov darilo?

Ako píše web Android Authority, CEO Huawei Richard Yu, sa jednému z čínskych médií zdôveril s informáciou, že napriek tomu, že sa Mate XS predáva za 16 999 čínskych yuanov (cca 2 214 eur), firma na ňom doposiaľ stratila 60 až 70 miliónov dolárov (55 až 64 miliónov eur).

Huawei je však zrejme na tieto straty pripravený a vyzerá to, že s vývojom skladacích smartfónov zatiaľ nekončí.

Náklady na produkciu skladacích smartfónov majú časom klesnúť

Cena Mate XS sa niektorým môže zdať príliš vysoká, no treba si uvedomiť, že reč je o skladacom smartfóne. Komponenty tohto typu zariadenia sú totiž stále pomerne drahé. V budúcnosti by ich cena však mala poklesnúť.

Sám Richard dokonca pred časom prehlásil, že skladacím smartfónom potrvá minimálne dva roky, než sa cenou priblížia k tým tradičným. Vtedy dokonca potvrdil, že Huawei na skladacích smartfónoch stále stráca. Teraz si už však vieme predstaviť, aké sumy tieto straty predstavujú.

Total
1
Zdieľaní