facebook gaming tit

Sledovanie a streamovanie hier: Facebook Gaming má samostatnú aplikáciu

Sledovanie a živé vysielanie hier neustále rastie na popularite. Twitch už dávno nie je jedinou významnou platformou, ktorá sa na takýto spôsob zábavy orientuje.

Sledovanie a živé vysielanie hier neustále rastie na popularite. Twitch už dávno nie je jedinou významnou platformou, ktorá sa na takýto spôsob zábavy orientuje.

Je tu YouTube Gaming, Mixer od Microsoftu a ďalšie služby, napr. Facebook Gaming. Táto služba je súčasťou sociálnej siete, teraz však získala samostatnú špecializovanú aplikáciu pre platformu Android, ako píše XDA.

Používanie aplikácie je pre hráčov veľmi jednoduché. Stačí sa do nej prihlásiť pomocou konta na Facebooku a streamovanie môže okamžite začať. Ak hráč streamovať nechce, môže sledovať priebeh hry ostatných hráčov.

Výhodou je, že užívatelia môžu zdieľať hranie svojej hry priamo zo smartfónu bez dodatočných krokov a komplexnejších nastavení. Funkcia Connect prepojí hráča s ostatnými užívateľmi a skupinami, ktoré sa jednotlivým hrám aktívne venujú.

facebook gaming 1 1

Podporované sú aj takzvané okamžité hry, ktoré sa dajú spustiť bez toho, aby ich musel hráč najskôr nainštalovať. Facebook Gaming možno nie je zrovna najznámejšou platformou pre hráčov hier.

Počet užívateľov ale rastie a je na mieste im poskytnúť efektívnejší a pohodlnejší spôsob pre jej používanie. Facebook samozrejme očakáva, že sa mu investícia vráti v podobe príjmov z reklamy a ďalších aktivít.

Aplikácia Facebook Gaming je už dostupná v obchode Google Play. Nájdete ju TU. Verzia pre iOS ešte musí prejsť schvaľovacím procesom od Apple, čo je otázkou len niekoľkých dní.

Total
2
Zdieľaní