Prvý smartfón s novým čipom Exynos 850? Zrejme ním bude Galaxy A21s

Stredná trieda, ktorá môže doraziť s podporou 5G sietí.

0
galaxy M21
Foto: Samsung

Galaxy A21 síce ešte nebol predstavený, no už vieme, že na trhu sa časom objaví aj Galaxy A21s. Zatiaľ nevieme presne povedať, kedy sa tak stane, no zrejme pôjde o prvý smartfón vybavený čipsetom Exynos 850, informuje web Gizchina.

Prvé náznaky príchodu tohto smartfónu sa začali ukazovať na začiatku januára tohto roku, a to dokonca predtým, než sa začalo hovoriť o štandardnom Galaxy A21.

A keďže ide len o náznaky, o smartfóne toho zatiaľ veľa nevieme. Podľa všetkého však bude vybavený 2 Mpx makro snímačom a 32 GB až 64 GB pamäťou. Novinka má doraziť v čiernom, bielom, modrom a červenom prevedení.

Čo sa týka batérie, tá by mala ponúknuť kapacitu o veľkosti 5 000 mAh. Podobnú batériu môžeme nájsť aj v interiéri Galaxy A31 či Galaxy M11.

Aktuálne sa ale stretáme s ďalším zaujímavým zistením. V Geekbench sa totiž objavil model s označením SM-A217F, ktorý má na trhu debutovať ako Galaxy A21s. A práve z benchmarku sa dozvedáme, že zrejme pôjde o prvý smartfón vybavený 8-jadrovým čipsetom Exynos 850.

Zdroj: Geekbench (via Gizchina)

Benchmark žiaľ neponúka podrobné informácie o zmienenom procesore, teda až na frekvenciu (2.0 GHz). V jednoduchosti však má ísť o čipset určený pre telefóny strednej triedy, ktorý môže disponovať podporou pre 5G siete.