WhatsApp: Do skupinových audio a video hovorov sa bude môcť zapojiť viac účastníkov

Vzhľadom na prebiehajúcu koronakrízu rapídne vzrástol dopyt po platformách a aplikáciách, ktoré sa orientujú na skupinové video hovory a koverzácie.

Vzhľadom na prebiehajúcu koronakrízu rapídne vzrástol dopyt po platformách a aplikáciách, ktoré sa orientujú na skupinové video hovory a konverzácie. Z tohto trendu vyťažila napr. aplikácia Zoom, ale aj taký Skype.

Zoom je obľúbenou aplikáciou pre uskutočňovanie video hovorov, no kvôli problémom s nedostatočnou ochranou súkromia ju prestali používať v takých spoločnostiach, akými sú Google, Tesla a ďalšie.

Pred aplikáciou Zoom dokonca varuje aj slovenský Národný bezpečnostný úrad.

Podľa pozorovateľov z WABetaInfo WhatsApp pravdepodobne poskytne užívateľom viac slobody pri uskutočňovaní video a audio hovorov v skupinách. Zvýšiť by sa mal limit pre počet zapojených účastníkov, ako vyplýva zo zdrojového kódu poslednej beta verzie aplikácie.

WhatsApp by takýmto spôsobom dokázal pružnejšie konkurovať video platformám, ktoré v poslednom období získali na popularite.

V súčasnosti sa môžu do skupinovej konverzácie zapojiť maximálne štyria ľudia. Nie je zatiaľ známe, o koľko tento limit stúpne. Mohlo by ale ísť o citeľné navýšenie, možno aj pre desiatky osôb.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!

Napokon, skupinových hovorov v aplikácii Messenger sa môže zúčastniť až 50 osôb. Keďže majú Messenger a WhatsApp rovnakého vlastníka, spoločnosť Facebook, rovnaký limit by mohol obdržať aj WhatsApp. Nebudeme ale prebiehať a počkáme si na aktualizáciu aplikácie.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať