Čo pozerať cez víkend? Na Netflixe má premiéru nový dramatický seriál Hollywood

Víkendový gaučing.

6
Jednej z úloh sa zhostí Jim Parsons.

Už zajtra, teda 1. mája si budete môcť pozrieť v službe Netflix novú drámu, mini seriál z prostredia povojnového Hollywoodu. 

Miniséria Hollywood má len 5. častí, no tie bohate stačia na to, aby vyrozprávali pútavý príbeh začínajúcich hercov, producentov a režisérov, ktorí sa snažia preraziť v továrni na sny, ako sa niekedy Hollywood prezýva.

Na ceste za úspechom však budú musieť bojovať s predsudkami týkajúcimi sa rasy, pohlavia a sexuality, ktoré neboli v danom povojnovom období ničím výnimočným. Nakoniec, pretrvávajú dodnes.

Snímka je charakterizovaná ako dráma, núdza však nebude ani o vtipné momenty a dojímavé emócie. Kvalitnému spracovaniu nenadbieha len pedantná produkcia Netflixu, ale tiež hviezdne obsadenie.

Foto: Hollywood Reporter

O réžiu sa postaral 54-ročný Ryan Murphy, ktorý sa podieľal na tvorbe niekoľkých úspešných televíznych seriálov. Spomenúť môžeme napríklad American Horror Story alebo kontroverzný seriál Plastická chirurgia s.r.o.

Hlavných úloh sa zhostia David Corenswet, Darren Criss, Raymond Ainsley, Laura Harrier, Joe Mantello, Dylan McDermott alebo Jake Picking.

Vo vedľajších úlohách sa zase mihnú dobre známe tváre, napríklad Jim Parsons (Teória veľkého tresku) alebo Holland Taylor, ktorá v seriáli Dva a pol chlapa zahrala uštipačnú Evelyn Harperovú.

Čo nás asi čaká najlepšie prezradí 3 minúty dlhý trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie.