Uniká dátum predstavenia Google Pixel 4a. Očakávaný smartfón sa nám má ukázať 22. mája

Len týždeň po tomto dátume sa malo konať teraz už zrušené podujatie Google I/O.

2
google pixel 4a
Predpokladaná podoba Google Pixel 4a. Foto: OnLeaks

Nemecký mobilný operátor nám zrejme nechtiac odhalil dátum predstavenia Google Pixel 4a pre Európu. Podľa dokumentov od nemeckého Vodafone má očakávaná novinka uzrieť svetlo sveta už 22. mája. O novinke informuje server Android Authority.

Tento dátum vyzerá byť veľmi pravdepodobný, keďže približne týždeň pred ním sa malo konať teraz už zrušené podujatie Google I/O.

Ak sú tieto informácie pravdivé, oficiálne odhalenie dátumu debutu očakávaného smartfónu by sa k nám mohlo dopracovať v priebehu najbližších týždňov.

Čo nám pripravovaná novinka ponúkne?

Pixel 4a je menšia a lacnejšia verzia Pixel 4 a Pixel 4 XL. V čase globálnej pandémie, kedy je rozumné príliš neutrácať peniaze, tak pôjde o skvelú možnosť pre každého, kto sa obzerá po novom smartfóne.

Na začiatku marca sme na našom webe uverejnili článok, v ktorom sme vás informovali o tom, čo môžeme od Pixel 4a očakávať.

V takmer 7-minútovom videu nám smartfón priblížil španielsky YouTube kanál TecnoLike Plus. Prednú stranu má obývať 5,81-palcový Full HD+ displej s rozlíšením 1080 x 2340 pixelov a obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Taktiež bude domovom pre kruhový výrez so selfie fotoaparátom.

Interiér bude podľa všetkého obsahovať čipset Snapdragon 730, ktorý bude spolupracovať so 6 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB nerozšíriteľného úložiska. Hardvérové špecifikácie doplní batéria s kapacitou 3 080 mAh.

Čo sa týka fotoaparátov, zadnú stranu má obývať 12 Mpx snímač, ktorý bude schopný natáčať 4K videá, avšak zatiaľ pri neznámom počte FPS (snímkov za sekundu).