Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsungu sa aj napriek pandémii počas v 1. štvrťroku darilo. Ďalšie tri mesiace však budú ťažké

Spoločnosť Samsung zverejnila svoje finančné výsledky za Q1 2020. Dobrou správou je, že sa jej aj napriek globálnej pandémii relatívne darilo.

Spoločnosť Samsung zverejnila svoje finančné výsledky za prvý kvartál 2020. Dobrou správou je, že sa jej aj napriek globálnej pandémii relatívne darilo, píše Android Authority.

Juhokórejský gigant taktiež využil príležitosť a spolu s finančnými výsledkami nám zdelil, čo môžeme očakávať počas nasledujúcich troch mesiacov.

Samsung počas Q1

IT a mobilná divízia spoločnosti zaznamenala 4-percentný medziročný pokles – z 22,3 miliardy USD (cca 20 miliárd EUR) na 21,3 miliardy USD (cca 19,6 miliardy EUR). Ku koncu Q1 Samsung označil COVID-19 aj ako dôvod poklesu počtu expedovaných smartfónov v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

V oblasti celkového zárobku si výrobca v porovnaní s minulým rokom mierne polepšil. Aby sme boli konkrétnejší, z 1,8 miliardy USD (cca 1,6 miliardy EUR) sa vyšplhal na 2,1 miliardy USD (cca 1,9 miliardy EUR). Samsung tento nárast pripisuje najmä sérii Galaxy S20 či skladaciemu Galaxy Z Flip.

Čo očakávať v Q2?

Samsung v Q2 očakáva neodvrátiteľné straty. Príčinou má byť zmenšujúci sa trh so smartfónmi a zatváranie obchodov. Inými slovami, aj v tomto prípade bude na vine koronavírus.

Čo sa týka plánov, Samsung nás utvrdil v tom, že počas Q2 sa skutočne bude konať debut “nového skladacieho smartfónu a modelu Note”. Áno, táto novinka je nám síce známa už dlhší čas, no až doposiaľ sme nemali k dispozícii oficiálne potvrdenie od výrobcu.

Sme zvedaví, aké ďalšie plány si na nás Samsung postupom času nachystá.