dark sky

Apple kúpil špičkovú aplikáciu počasia Dark Sky. Vývoj pre Android končí

Spoločnosť Apple prekvapila zaujímavou akvizíciou, v rámci ktorej získala jednu z najpopulárnejších meteorologických aplikácií Dark Sky.

Spoločnosť Apple prekvapila zaujímavou akvizíciou, v rámci ktorej získala jednu z najpopulárnejších meteorologických aplikácií Dark Sky.

Aplikácia Dark Sky bola, resp. ešte stále je dostupná pre operačný systém Android a Wear OS. To sa však zmení 1. júla, kedy táto aplikácia z konkurenčných obchodov zmizne. Bude exkluzívnou záležitosťou ekosystému iOS, informuje The Verge.

Užívateľov z našich končín to trápiť nemusí. Aplikácia je totižto dostupná len v USA, Spojenom kráľovstve a v Írsku. Používatelia platformy Android z týchto oblastí ale asi nadšení nebudú, keďže ide o platenú aplikáciu, ktorú si museli zakúpiť, pokiaľ ju chceli používať.

Meteorologické údaje od Dark Sky využívajú aj niektoré aplikácie a nástroje tretích strán. Pre nich bude API rozhranie dostupné do konca roka 2021, čiže ešte pomerne dlhú dobu. Nové registrácie už ale Dark Sky akceptovať nebude.

pocasie
Prostredie aplikácie

Spoluzakladateľ Dark Sky Adam Grossman uviedol, že ich cieľom je poskytovať čo možno najlepšie informácie o počasí, a to takým spôsobom, ktorý rešpektuje súkromie užívateľov. Podľa spoluzakladateľa neexistuje pre dosiahnutie týchto cieľov lepšie miesto ako ekosystém Apple.

Adam Grossman ďalej povedal, že majú teraz príležitosť osloviť oveľa viac ľudí s oveľa väčším dosahom.

Nie je známe, za akú sumu spoločnosť Apple aplikáciu Dark Sky prevzala. Ak ale náhodou hľadáte výborne spracovanú aplikáciu počasia s widgetmi, množstvom údajov a možnosťou nastavenia rôznych zdrojov dát, odporúčame našu obľúbenú – Today Weather. Jej prémiová verzia navyše nie je extra drahá. Na pol roka stojí 1,89 €.

Total
4
Zdieľaní