vizualizacia

Študenti vytvorili interaktívny web, kde môžete sledovať rozsah ochorenia COVID-19

Koronavírus SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID 19 je dnes ústrednou témou celého sveta. Ide o jednu z najväčších hrozieb, ktorej musí ľudstvo čeliť.

Koronavírus SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID-19 je dnes ústrednou témou celého sveta. Ide o jednu z najväčších hrozieb, ktorej musí ľudstvo vo svojej modernej histórii čeliť.

Správy o nakazených pacientoch prichádzajú každý deň z celého sveta. Jednotlivé štáty okrem toho informujú aj o osobách, ktoré sa z ochorenia vyliečili, alebo mu, žiaľ, podľahli.

Existuje niekoľko zdrojov, kde môže verejnosť sledovať rozsah nákazy v celosvetovom meradle. Jedným z nich je napríklad stránka worldometers.info, z ktorej čerpá údaje aj nová interaktívna mapa covidvisualizer.com. Všimol si ju server republicworld.com.

COVID 19

Mapu, či skôr virtuálny glóbus, vytvorili dvaja študenti, Navid Mamoon a Gabriel Rasskin z americkej Carnegie Mellon University. Ich cieľom bolo vytvoriť jednoduchú a interaktívnu vizualizáciu rozsahu ochorenia COVID 19.

Na stránke môžete vidieť celkový počet potvrdených prípadov ochorenia COVID 19, počet vyliečených a taktiež počet úmrtí. Dostupné sú ale aj údaje z jednotlivých krajín, vrátane denných prírastkov, ktoré sú farebné odlíšené podľa toho, ako veľmi sú zasiahnuté ochorením COVID 19.

Stačí kliknúť na vybranú krajinu na 3D glóbuse a informácie sa ihneď zobrazia. Pre sledovanie výskytu ochorenia dobre slúži aj pôvodný zdroj údajov na webe worldometers.info.

Kto ich vak chce sledovať v graficky prívetivejšej podobe, môže navštíviť stránku covidvisualizer.com.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať