filmy google play

Filmy Google Play možno ponúknu časť obsahu zadarmo výmenou za reklamu

V období domácej karantény je ideálne zabíjať voľný čas filmami a seriálmi, ktorých je dnes neúrekom. Sledovať sa dajú v niekoľkých streamovacích službách, ktoré zväčša fungujú na báze mesačného predplatného.

V období domácej karantény je ideálne zabíjať voľný čas filmami a seriálmi, ktorých je dnes neúrekom. Sledovať sa dajú v niekoľkých streamovacích službách, ktoré zväčša fungujú na báze mesačného predplatného.

Filmy a seriály ponúka v rámci obchodu Play aj spoločnosť Google, a to už nejakú dobu. Žiaľ, Filmy Google Play nedokážu konkurovať takým hráčom, akým je Netflix, HBO Go a ďalší.

Obsah v službe Filmy Google Play si dnes môže užívateľ zakúpiť alebo vypožičať za jednorázový poplatok na určitú dobu. Napríklad film Joker stojí v HD kvalite 17,99 €. Vypožičanie stojí 4,99 € s tým, že platnosť výpožičky vyprší o 30 dní alebo 48 hodín od začiatku pozerania. Podľa toho, čo nastane skôr.

Existuje však šanca, že bude časť obsahu vo filmovej knižnici obchodu Play dostupná zadarmo. Divák ale bude musieť namiesto jednorázového poplatku zniesť zobrazovanú reklamu, čo sa nemusí javiť ako najhorší obchod. Nakoniec, poznáme to z klasických televízií.

Autori zo serveru XDA rozobrali inštalačný súbor aplikácie Filmy Google Play (verzia 4.18.37), kde objavili reťazce zdrojového kódu, ktoré dostupnosť bezplatného obsahu s podporou reklamy naznačujú. Hovoria o prítomnosti „stoviek bezplatných filmov iba s niekoľkými reklamami“.

zadarmo
Zdroj. XDA

Ak by Google skutočne v blízkej budúcnosti začal ponúkať filmy zadarmo, aj keď s reklamou, radikálne by to zmenilo spôsob, akým služba v súčasnosti funguje. Okrem toho by to mohlo vylepšiť pozíciu služby vo vzťahu k populárnym konkurentom.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Žiaľ, zmienky v zdrojovom kóde zatiaľ nemôžeme považovať za potvrdenie zmeny v spôsobe distribúcie obsahu. Vývojári aplikácií pred vydaním ich novších verzií často experimentujú alebo len testujú funkcie, ktoré v budúcnosti môžu, ale aj nemusia byť dostupné pre zákazníkov.

Okrem toho nie je zrejmé, či by boli filmy z obchodu Google Play dostupné bezplatne vo všetkých krajinách. Google výnimočne sprístupní pár filmov zadarmo, napr. počas „sviatku“ Black Friday. Tie sú ale väčšinou dostupné len v USA, Kanade a na pár ďalších trhoch.

Ak by sa ale Google skutočne rozhodol poskytovať filmový obsah zadarmo vo väčšine krajín, kde je služba dostupná, určite by sme voči tomu nenamietali. Práve naopak. Teraz musíme len dúfať, že sa Google touto cestou naozaj vydá.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať