Pixel 5 zrejme nebude vlajková loď. Naznačuje to aplikácia Google Camera

Zlatá stredná trieda.

0
google pixel 4a
Predpokladaná podoba Google Pixel 4a. Foto: OnLeaks

Čo sa týka smartfónov značky Pixel, najväčšia pozornosť je venovaná predovšetkým očakávanému modelu Pixel 4a. Tento rok k nám však zamieri aj iný smartfón z dielne populárneho výrobcu, a to Pixel 5.

Podľa najnovších zistení však zrejme nepôjde o vlajkovú loď, píše server 9to5Google. Túto skutočnosť nám naznačuje aplikácia Google Camera nachádzajúca sa v prototype Pixel 4a.

Prezrádza nám niekoľko zaujímavých informácií ohľadom noviniek týkajúcich sa budúcich smartfónov značky Pixel. Model Pixel 4a je v prostredí aplikácie označený ako „photo_pixel_2020_midrange_config“, čo je jasný indikátor, že pôjde o smartfón strednej triedy. Zdroj ďalej uvádza, že Google Camera obsahuje aj „photo_pixel_2020_config“, čo má odkazovať na Pixel 5.

Na základe informácií získaných z Google Camera sa očakáva, že Pixel 5 bude disponovať teleobjektívom, čo nie je až tak prekvapujúce. Aplikácia údajne prezrádza aj kódové označenie prichádzajúceho smartfónu – „Bramble“. V jej prostredí však môžeme taktiež nájsť aj iné označenie, a to „Redfin“.

Tieto kódové označenia sa nám prvýkrát ukázali ešte v januári tohto roku. Obidve zariadenia pritom majú byť vybavené čipsetom Snapdragon 765G, druhým najlepším tohtoročným procesorom z dielne spoločnosti Qualcomm. Skvelou správou je, že prichádza s podporou 5G sietí.

Keď si všetky dostupné informácie pospájame do jedného celku, vyzerá to, že „Bramble“ a „Redfin“ reprezentujú modely Pixel 5 a Pixel 5 XL.

Nižší výkon = Nižšia cena

A ak sú tieto domnienky pravdivé, nepôjde o vlajkové lode, ale o smartfóny strednej triedy. Čo sa týka výkonu, testovania v Geekbench tvrdia, že Snapdragon 765G ponúka o približne 30-50% slabší výkon ako tohtoročný Snapdragon 865. No na druhú stranu, slabší čipset znamená  výrazne nižšiu predajnú cenu.

TIP REDAKCIE
Šéf Google: Neplánujeme vytvoriť čínsky vyhľadávač, no ani to nevylučujeme

Google sa teda zrejme rozhodol ísť trochu inou cestou ako konkurenčné spoločnosti, ktoré chrlia vlajkové lode s cenovkami vyššími ako 1 000 €. Zatiaľ však nič nie je isté. Na potvrdenie týchto a ďalších informácií si ešte budeme musieť nejaký ten čas počkať.