google pixel 4a

Pixel 5 zrejme nebude vlajková loď. Naznačuje to aplikácia Google Camera

Google sa zrejme rozhodol ísť trochu inou cestou ako konkurenčné spoločnosti, ktoré chrlia vlajkové lode s cenovkami vyššími ako 1 000 €.

Čo sa týka smartfónov značky Pixel, najväčšia pozornosť je venovaná predovšetkým očakávanému modelu Pixel 4a. Tento rok k nám však zamieri aj iný smartfón z dielne populárneho výrobcu, a to Pixel 5.

Podľa najnovších zistení však zrejme nepôjde o vlajkovú loď, píše server 9to5Google. Túto skutočnosť nám naznačuje aplikácia Google Camera nachádzajúca sa v prototype Pixel 4a.

Prezrádza nám niekoľko zaujímavých informácií ohľadom noviniek týkajúcich sa budúcich smartfónov značky Pixel. Model Pixel 4a je v prostredí aplikácie označený ako “photo_pixel_2020_midrange_config”, čo je jasný indikátor, že pôjde o smartfón strednej triedy. Zdroj ďalej uvádza, že Google Camera obsahuje aj “photo_pixel_2020_config”, čo má odkazovať na Pixel 5.

Na základe informácií získaných z Google Camera sa očakáva, že Pixel 5 bude disponovať teleobjektívom, čo nie je až tak prekvapujúce. Aplikácia údajne prezrádza aj kódové označenie prichádzajúceho smartfónu – “Bramble”. V jej prostredí však môžeme taktiež nájsť aj iné označenie, a to “Redfin”.

Tieto kódové označenia sa nám prvýkrát ukázali ešte v januári tohto roku. Obidve zariadenia pritom majú byť vybavené čipsetom Snapdragon 765G, druhým najlepším tohtoročným procesorom z dielne spoločnosti Qualcomm. Skvelou správou je, že prichádza s podporou 5G sietí.

TIP REDAKCIE
Až 5 nových PC? Apple to budúci rok roztočí naplno

Keď si všetky dostupné informácie pospájame do jedného celku, vyzerá to, že “Bramble” a “Redfin” reprezentujú modely Pixel 5 a Pixel 5 XL.

Nižší výkon = Nižšia cena

A ak sú tieto domnienky pravdivé, nepôjde o vlajkové lode, ale o smartfóny strednej triedy. Čo sa týka výkonu, testovania v Geekbench tvrdia, že Snapdragon 765G ponúka o približne 30-50% slabší výkon ako tohtoročný Snapdragon 865. No na druhú stranu, slabší čipset znamená  výrazne nižšiu predajnú cenu.

Google sa teda zrejme rozhodol ísť trochu inou cestou ako konkurenčné spoločnosti, ktoré chrlia vlajkové lode s cenovkami vyššími ako 1 000 €. Zatiaľ však nič nie je isté. Na potvrdenie týchto a ďalších informácií si ešte budeme musieť nejaký ten čas počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať