vybuch

Mužovi z Indie explodoval Redmi Note 7 Pro. O chybu výrobcu však nejde

Už je to nejaký čas, kedy svetom kolovali správy o vybuchujúcich smartfónoch. Z času na čas sa podobný incident objaví, zväčša ale ide o výnimočný prípad. 

Už je to nejaký čas, kedy technologickým svetom kolovali správy o vybuchujúcich smartfónoch. Z času na čas sa podobný incident objaví, zväčša ale ide o výnimočný prípad.

To isté by sa dalo povedať o aktuálnej záležitosti, ktorá sa týka smartfónu Redmi Note 7 Pro dcérskej značky Xiaomi. TechRadar a 91mobiles.com informujú, že zariadenie vybuchlo Vikeshovi Kumarovi, používateľovi z Indie.

Podľa jeho slov si smartfón zakúpil ešte v decembri minulého roka a používal ho na dennej báze ako svoje primárne zariadenie. V osudný deň pocítil, ako sa smartfón v jeho vrecku zahrieva.

vybuch
Foto: Vikesh Kumar

Po vytiahnutí smartfónu z vrecka uvidel, ako z neho vychádza dym. Smartfón okamžite hodil na svoju tašku, po čom sa zakrátko vznietil a vybuchol. Smartfón bol nabitý na 90 percent kapacity a jeho vlastník uviedol, že ho nabíjal len originálnou nabíjačkou.

redmi note 7 Pro
Foto: Vikesh Kumar

Vikesh Kumar zdieľal svoju skúsenosť na sociálnych sieťach s tým, že nebol spokojný s prístupom autorizovaného servisu Xiaomi. Servis údajne tvrdil, že si zákazník za spôsobenú škodu môže sám a ponúkol mu nové zariadenie za polovicu z pôvodnej ceny.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky
redmi note 7 Pro
Foto: Vikesh Kumar

Až neskôr výrobca vysvetlil, že bol smartfón fyzicky poškodený, čo mohlo narušiť štruktúru akumulátora. Podľa výrobcu sa so zákazníkom podarilo uzavrieť priateľskú dohodu tak, aby bol spokojný.

Výrobca typ poškodenia nekonkretizoval. Je možné, že smartfón užívateľovi napríklad spadol na zem. Poškodený alebo deformovaný kryt mohol vyvinúť tlak na batériu, ktorá sa časom vznietila.

Redmi Note 7 Pro je teda bezpečným zariadením a zrejme ide naozaj iba o výnimočný prípad. Situácia s Galaxy Note 7 sa už snáď nezopakuje.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať