samsung

Samsung posúva hranice: Pracuje na novom 150 Mpx senzore!

Samsung Galaxy S20 Ultra využíva snímač obrazu ISOCELL Bright HM1 s rozlíšením 108 Mpx, čo je v segmente smartfónov výnimočne vysoká hodnota. Pri nej to však zrejme neskončí.

Samsung Galaxy S20 Ultra využíva snímač obrazu ISOCELL Bright HM1 s rozlíšením 108 Mpx, čo je v segmente smartfónov výnimočne vysoká hodnota. Pri nej to však zrejme neskončí.

Samsung údajne pracuje na novom snímači obrazu, ktorý bude väčší čo do rozmerov a ponúkne ešte vyššie rozlíšenie. Senzor by mal mať veľkosť takmer 1″ a rozlíšenie 150 Mpx. Aj tento komponent by mal využívať technológiu Nonacell, v rámci ktorej sú zlučované informácie zo susediacich pixelov do jedného super pixelu.

V tomto prípade by senzor na výstupe produkoval 16 Mpx fotografie, keďže by zlučoval až 9 pixelov. Takýmto spôsobom je možné docieliť vyššiu citlivosť na svetlo a lepšiu ostrosť. Väčší počet pixelov automaticky neznamená aj lepšie a kvalitnejšie fotografie.

Zdá sa však, že technológia zlučovania pixelov je dobrou motiváciou pre navyšovanie počtu pixelov. Obzvlášť, ak s tým vzrastie aj veľkosť samotného obrazového snímača.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra so 108 Mpx primárnym fotoaparátom.

150 Mpx senzor by mal byť predstavený až koncom roka, presnejšie v poslednom štvrťroku. Určený má byť výhradne pre vlajkové lode. Ako prvý by ho mal použiť výrobca Xiaomi.

Aj prvý 108 Mpx senzor od Samsungu sa najskôr dostal do top modelu tejto čínskej značky. Používa ho Xiaomi Mi Note 10 a koncept Xiaomi Mi Mix Alpha. Samsung Galaxy S20 Ultra využíva jeho o niečo lepšiu verziu.

150 Mpx snímač má byť navrhnutý pre spojenie s čipsetom Snapdragon 875, ktorý bude predstavený až na koncom roka, zrejme v decembri. Vlajkové lode Samsung by ho tak, teoreticky, mohli využívať až v roku 2021. Galaxy Note20 ním teda ešte vybavený nebude. Do úvahy pripadá až Galaxy S21.

V tomto bode však ide stále o dohady a neoverené správy. Musíme si počkať na informácie z ďalších zdrojov. Samsung sa ale tento rok oprel do inovácií v oblasti mobilnej fotografie a určite v nich plánuje pokračovať.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať