moto G8

Dočkáme sa aj odľahčenej verzie: Čo nám ponúkne Motorola Moto G8 Power Lite?

Dočkali sme sa úniku informácií ohľadom Moto G8 Power Lite. Smartfón má disponovať 5 000 mAh batériou a procesorom Helio P35 od MediaTek.

Spoločnosť Motorola nám minulý mesiac ukázala svoj nový Moto G8 Power. Zariadenie, ktoré sa má do predaja dostať túto jar, môžeme zaradiť do strednej triedy, keďže ho poháňa čipset Snapdragon 665 od Qualcomm a objemná batéria s kapacitou 5 000 mAh. Nebude však jediné svojho druhu, informujú redaktori z Gizmochina.

Dočkali sme sa totiž úniku informácií ohľadom údajného odľahčeného variantu Moto G8 Power – Moto G8 Power Lite. Smartfón má disponovať rovnako veľkou batériou, no namiesto čipu od Qualcomm ho bude poháňať procesor Helio P35 od MediaTek.

Identický dizajn?

Veci sa takmer vôbec nezmenia ani v oblasti dizajnu. Ako si môžete všimnúť nižšie, zariadenie bude disponovať rovnakým kruhovým výrezom v displeji, vertikálne zoradenou trojicou zadných fotoaparátov a snímačom odtlačkov prstov. Uvedené rendery Moto G8 Power Lite boli zverejnené používateľom @rquandt na sociálnej sieti Twitter.

Čo sa fotoaparátov týka, vyzerá to, že smartfón okrem hlavného objektívu ponúkne aj ultraširoký senzor či makro snímač.

Na spodnej hrane Moto G8 Power Lite sa nachádza 3,5 mm výstup pre slúchadlá. K slotom pre SIM karty sa dostanete cez pravú stranu, pričom rovno oproti nájdete tlačidlá na ovládanie hlasitosti.

TIP REDAKCIE
VIDEO: Takto vyzerá vôbec prvý iPhone s USB-C portom!

Menšia RAM a nižšia cena

Ohľadom ďalších hardvérových špecifikácií však zatiaľ nevieme nič. Keďže však ide o odľahčenú verziu, očakávame, že novinka bude disponovať menšou operačnou pamäťou ako štandardná verzia (4 GB). Rovnako počítame aj s nižšou predajnou cenou.

Nedostatkom informácií trpíme aj čo sa týka predstavenia. Oficiálny dátum debutu Moto G8 Power Lite totiž doposiaľ nebol zverejnený. Vieme však, že Motorola v budúcnosti plánuje okrem tohto modelu vydať aj vlajkovú loď Moto Edge+ či mid-range smartfón Motorola One Mid.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať