bezdrotove sluchadla

Samsung zrejme pripravuje nové bezdrôtové slúchadlá orientované na športovcov

Samsung s novými vlajkovými loďami Galaxy S20 predstavil aj novú generáciu slúchadiel Galaxy Buds+, ktoré majú lepšiu výdrž, kvalitnejší zvuk a pár nových softvérových funkcií.

Samsung s novými vlajkovými loďami Galaxy S20 predstavil aj novú generáciu slúchadiel Galaxy Buds+, ktoré majú lepšiu výdrž, kvalitnejší zvuk a pár nových softvérových funkcií.

Slúchadlá Galaxy Buds+ ale stoja 179 €, čiže nejde zrovna o najlacnejšiu záležitosť. Samsung možno v blízkej budúcnosti predstaví ďalší model inteligentných bezdrôtových slúchadiel, ktoré by mali zaujať hlavne športovcov a fitness nadšencov.

Holandský LetsGoDigital si na stránkach Európskeho úradu priemyselného vlastníctva všimol ochrannú známku Bean, ktorú si len čerstvo zaregistrovala spoločnosť Samsung Electronics.

samsung galaxy bean
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Súčasťou registrácie je aj stručná charakteristika produktu, ktorý by mal ochrannú známku používať. Priamo uvádza, že ide o bezdrôtové slúchadlá s hudobným prehrávačom, senzorom, ktorý dokáže zistiť, či sú slúchadlá zapnuté alebo vypnuté, a fitness sprievodcom.

Spomína tiež spoluprácu so softvérom pre meranie vzdialenosti, rýchlosti, času, srdcového tepu a kalórií. Logicky by sa malo ísť o aplikáciu Samsung Health. Žiaľ, viac informácií dostupných nie je.

Registrácia ochrannej známky ešte automaticky neznamená, že bude produkt, ktorý jej patrí, aj skutočne predstavený. Výrobcovia si ochranné známky zvyknú registrovať aj z preventívnych dôvodov, aby im ich nevyfúkla konkurencia.

Samsung už mal v ponuke bezdrôtové slúchadlá pre športovcov. Nazývajú sa Gear IconX a na náš trh prišli v 2018. Možno sa teda rysuje ich nástupca s novým označením Galaxy Bean.