Google spúšťa nový web. Ponúka užitočné informácie týkajúce sa koronavírusu

Google spustil svoj nový web zameraný na COVID-19. Ponúka informácie o víruse ako takom, no taktiež aj o možnostiach prevencie.

Google spustil svoj nový web zameraný na COVID-19. Ponúka informácie o víruse ako takom, no taktiež aj o možnostiach prevencie, informuje server 9to5Google.

Domovská karta stránky ponúka tie isté informácie, ktoré sa dočítate, keď do vyhľadávania zadáte COVID-19. Sú tu však dostupné aj ďalšie možnosti, ktoré sú roztriedené do samostatných sekcií.

Zdroj: Google

Konkrétne je reč o prehľade aktuálnej situácie, popise symptómov, tipoch na prevenciu a liečbach. Ďalej je tu aj odkaz na pomoc a informácie od WHO (World Health Organization).

Zdroj: Google

Data & insights

Ide o jednu z najdôležitejších sekcií, ktoré web ponúka. Po jej rozkliknutí sa dostanete na mapu, ktorá zobrazuje potvrdené prípady po celom svete. Pod ňou sa nachádzajú štatistiky informujúce o situácii v jednotlivých krajinách – potvrdené prípady, prípady v prepočte na 1 milión obyvateľov, počet vyliečených a počet úmrtí.

Zdroj: Google

Resources to help

Stránka ďalej ponúka aj kartu Resources to help, ktorá obsahuje edukatívne videá a ďalšie informácie o práci z domu, meditácii, cvičení vo vonkajšom prostredí či varení.

Stránka bude v najbližšom období dostupná po celom svete, pričom pridávať sa s postupom času majú aj podpory pre viaceré jazyky.

Ak vás táto téma zaujala, môžete stránku navšíviť kliknutím sem.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať