Galaxy S10, Note10, S9 aj Note9: Samsung robí na aktualizácii na One UI 2.1!

Len drobné vylepšenia.

0
Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9. Foto: Lukáš Zachar

Samsung Galaxy S20, S20+, S20 Ultra a Galaxy Z Flip sú zatiaľ jedinými zariadeniami z produkcie juhokórejského výrobcu, ktoré využívajú najnovšiu verziu užívateľského prostredia One UI 2.1.

Samsung ale túto verziu užívateľského prostredia posunie aj skôr predstaveným zariadeniami. Podľa sammobile.com to potvrdil moderátor oficiálneho fóra Samsung Community.

OneUI 2.1 dostanú formou aktualizácie najskôr Galaxy S10, Galaxy Note10, Galaxy S9 a Galaxy Note9. Neskôr sa k nim zrejme pridajú ďalšie modely, napr. rad Galaxy A a podobne.

Samsung Galaxy S9+. Foto: Lukáš Zachar

Podľa číselného označenia novej verzie užívateľského prostredia je zrejmé, že nejde o významnú aktualizáciu. Tá súčasná je označená ako One UI 2.0. Napriek tomu ale vlastníci menovaných zariadení obdržia pár systémových vylepšení a zmien v prostredí.

Uvádza sa napríklad nová funkcia pre zväčšenie obsahu na obrazovke, tzv. Screen Zoom, alebo nástroj Samsung Quick Share. Presný zoznam zmien zatiaľ nepoznáme. Nevieme ani, kedy Samsung aktualizácie rozbehne, keďže boli zatiaľ len všeobecne ohlásené.