apple watch

Apple Watch: Aplikácia pre sledovanie spánku by mohla byť čoskoro dostupná

Najpredávanejšie inteligentné hodinky Apple Watch sú vybavené množstvom rozličných funkcií, jedna však chýba. Aplikáciu pre monitorovanie spánku výrobca stále nepredstavil, preto sa musia užívatelia spoliehať na riešenia tretích strán.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky Apple Watch sú vybavené množstvom rozličných funkcií, jedna im však chýba. Aplikáciu pre monitorovanie spánku výrobca stále nepredstavil, preto sa musia užívatelia spoliehať na riešenia tretích strán.

Očakávalo sa, že spoločnosť Apple predstaví monitorovanie spánku s najnovšou generáciou hodiniek Watch Series 5. Nestalo sa tak. Hodinkám pribudol kompas alebo vždy zapnutá obrazovka, sledovanie spánku však nie.

Apple „spánkovú aplikáciu“ určite chystá a mohla by byť dostupná už v blízkej dobe. Prezrádza to snímka obrazovky z aplikácie budíka, kde sa priamo spomína aplikácia s názvom Sleep. Apple túto snímku z obchodu s aplikáciami zakrátko odstránil a nahradil ju upraveným obrázkom.

apple watch

Hodinky budú pre monitorovanie kvality spánku využívať hneď niekoľko senzorov. Budú sledovať prípadný pohyb počas spánku, zvuky či srdečnú frekvenciu. Počíta sa s inteligentným budíkom, ktorý užívateľa zobudí v optimálnom spánkovom cykle.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Podrobné údaje o kvalite spánku budú dostupné v aplikácii Zdravie, ale aj v samostatnej aplikácii Spánok, píše 9to5mac.com. Apple môže nové funkcie a aplikáciu sprístupniť prostredníctvom aktualizácie operačného systému watchOS.

apple watch series 5
Najnovšie Apple Watch dostali napríklad prepracovaný kompas.

Nemyslíme si, že ju dostanú všetky hodinky Apple Watch. Skôr sa bude týkať najnovšej a predchádzajúcej generácie, teda Series 4 a Series 5. Necháme sa ale prekvapiť. Aj keď je monitorovanie spánku fanúšikmi žiadané, netreba zabúdať na negatíva.

Apple Watch neponúkajú zrovna výnimočnú výdrž na jedno nabitie. Ak budú hodinky celú noc sledovať spánok, určite sa to podpíše na spotrebe energie. Kto má vo zvyku hodinky nabíjať cez noc, bude musieť upraviť návyk. Alebo sledovanie spánku jednoducho nepoužívať.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať