5G

5G vs. 4G: Aký je rozdiel v spotrebe batérie?

Lu Weibing na sieti Weibo uverejnil príspevok, v ktorom informuje, že 5G smartfóny majú až o 20 % vyššiu spotrebu energie ako smartfóny podporujúce len 4G.

Nie je žiadnym tajomstvom, že cieľom vlajkových lodí je ponúknuť potenciálnym zákazníkom čo najväčšie čísla, a to v každom možnom smere.

Moderným trendom je však aj podpora 5G sietí, ktorá je jedným z dôvodov, prečo sú špičkové smartfóny vybavené oveľa väčšími batériami.

Aby sa telefón mohol pripojiť na 5G sieť, potrebuje 5G modem, ktorý k spotrebe batérie nie je veľmi šetrný.

Redmi pozná presné percento

Ako píše web Android Authority, riaditeľ značky Redmi, Lu Weibing, na sieti Weibo uverejnil príspevok, v ktorom informuje, že 5G smartfóny majú až o 20 % vyššiu spotrebu energie ako smartfóny podporujúce len 4G.

Zdroj: Lu Weibing – Weibo (via Android Authority)

Inými slovami, aby 5G smartfóny dosiahli rovnakú výdrž ako 4G smartfóny, musia byť vybavené o 20 % väčšou batériou (v prípade, že ostatné špecifikácie sú rovnaké).

Weibing ďalej dodáva, že Qualcomm čipsety zo série 800 spotrebúvajú o približne 20 % viac energie ako procesory z radu 700. Z toho vyplýva, že zvýšenie kapacity batérie je pre 5G smartfóny jedným z hlavných faktorov, na ktoré sa výrobcovia musia zamerať.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Spoločnosti vyrábajúce 5G modemy si tento “problém” všimli a usilovne pracujú na tom, aby čo najviac znížili ich spotrebu.

5G konektivita si ale aj napriek tomu bude vždy pýtať viac ako 4G. Ako sme však už spomenuli vyššie, výrobcovia smartfónov sa s touto skutočnosťou vysporiadali implementáciou väčších batérií.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať