Xiaomi ukazuje inovačnú silu: Chce spojiť SIM a microSD karty do jedného komponentu

Zlúčenie so sebou prináša nemalý počet výhod.

3
Zdroj: Planeta Gamer

Technológie v dnešnej dobe napredujú skutočne bleskovým tempom. Zrejme najlepším dôkazom sú smartfóny, ktoré už dokážu natáčať nielen 4K, ale aj 8K videá. Tie si však vyžadujú obrovské množstvo voľného úložného priestoru.

Aj z tohto dôvodu vlajkové lode poväčšinou debutujú s dodatočným slotom pre microSD kartu, prostredníctvom ktorej si používateľ môže úložisko do určitej miery rozšíriť.

Dva v jednom

Spoločnosť Xiaomi, ktorá nedávno vydala 2 nové vlajkové lode, sa po novom zamerala práve na túto oblasť, píše Gizmochina. Ako ukazuje patent, čínsky gigant pracuje na 5G SIM karte, ktorá už nebude slúžiť len na identifikáciu účastníka v mobilnej sieti, ale aj ako úložisko. Inými slovami, Xiaomi chce spojiť SIM a microSD karty do jedného spoločného komponentu.

Zdroj: Gizmochina

Nejde však o až tak čerstvú novinku. Jej koncept sme totiž prvýkrát mali možnosť vidieť ešte v roku 2019, kedy s ním prišla aj iná spoločnosť. Spoločnosť Xiaomi ale zlúčenie dvoch spomínaných komponentov očividne veľmi zaujalo, a tak sa rozhodla prísť s vlastnou technológiou.

Patent zobrazuje pamäťovú kartu, ktorá zároveň slúži aj ako SIM karta. V tomto ohľade sa sčasti podobá na „super“ SIM kartu, ktorú minulý rok predstavila spoločnosť Ziguang. Na jednej strane sa nachádza pamäťová karta, zatiaľ čo na druhej sa nachádzajú všetky potrebné komponenty pre správnu funkcionalitu SIM karty.

Zdroj: Gizmochina

Novinka by mohla mať výrazný vplyv na budúci vývoj mobilného priemyslu, keďže dokáže ušetriť miesto, ktoré môže byť využité na dodatočné rozšírenie úložiska.

Ďalšou výhodou je napríklad aj kompaktnosť, keďže jeden spoločný komponent pre SIM a microSD karty by výrazne zjednodušil prechod zo starého zariadenia na nové.