black shark

Tencent Black Shark 3: Herný smartfón so 120 Hz displejom a 12 GB RAM bude predstavený 3. marca

Značka Black Shark, ktorá spadá pod Xiaomi, oficiálne potvrdila dátum predstavenia svojho najnovšieho herného smartfónu, Black Shark 3.

Značka Black Shark, ktorá spadá pod Xiaomi, oficiálne potvrdila dátum predstavenia svojho najnovšieho herného smartfónu, Black Shark 3. Tému spracoval web FoneArena.

Spoločnosť minulý mesiac oznámila uzavretie partnerstva s Tencent Games, o čom sme vás aj informovali v samostatnom článku. Z tohto dôvodu bude smartfón pomenovaný Tencent Black Shark 3 a pôjde o vôbec prvý model svojho druhu, ktorý bude disponovať podporou pre 5G siete.

Displej – Quad HD rozlíšenie a obnovovacia frekvencia 120 Hz

Už vieme, že novinka bude vybavená špičkovým displejom s Quad HD rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Používateľ si však môže nastaviť aj 60/90 Hz obnovovaciu frekvenciu či presedlať z Quad HD rozlíšenia na 2K/1080p.

Zdroj: Weibo (via FoneArena)

Z 0 na 100 % len za 38 minút

O pohon Tencent Black Shark 3 sa má starať čipset Snapdragon 865, ktorý je súčasťou zrejme každej jednej aktuálnej vlajkovej lode. Jeho interiér ďalej ponúka aj 5 000 mAh batériu s podporou 65 W rýchlonabíjania. To znamená, že batériu do plnej kapacity obnovíte v priebehu len 38 minút.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

12 GB RAM a Android 10

Smartfón sa nedávno objavil aj v prostredí benchmarku Geekbench, kde získal 668 bodov (single-core) a 2 665 bodov (multi-core). Okrem toho sme sa dozvedeli aj to, že na palube sa bude nachádzať 12 GB operačnej pamäte RAM. Po softvérovej stránke bude Tencent Black Shark 3 poháňať Android 10.

Zdroj: Geekbench (via FoneArena)