Xiaomi si verí: Snapdragon 865 budeme mať v telefóne ako prví

Neostáva jej veľa času.

1

Čínsky výrobca Xiaomi jednoducho miluje byť vo všetkom prvý. Ako dôkaz môžeme použiť napríklad jeho smartfón so 108 Mpx fotoaparátom či bleskovo rýchlu 30 W nabíjačku.

Po novom však chce byť aj vôbec prvým výrobcom, ktorý na trh prinesie zariadenie poháňané vysoko výkonným čipsetom Snapdragon 865, píše server Gizmochina.

O novinku sa s nami nepriamo podelil spoluzakladateľ a prezident spoločnosti Xiaomi, Lin Bin, a to prostredníctvom siete Weibo.

Ide však o pomerne odvážne prehlásenie, keďže čínskemu gigantovi už neostáva veľa času. Snapdragon 865 totiž bude poháňať napríklad aj sériu Galaxy S20, ktorá má debutovať už 11. februára. To znamená, že Xiaomi má na predstavenie svojej vlajkovej lode, Mi 10, už len pár dní.

Kľúčové však nie je ho skôr predstaviť, ale pretlačiť na pulty obchodov. Nie je však vylúčená ani možnosť, že Xiaomi svoj Mi 10 skutočne predstaví ešte pred 11. februárom.

Podľa mnohých zdrojov totiž spoločnosť plánuje svoju novú vlajkovú loď predstaviť prostredníctvom online konferencie, ktorá sa bude konať tesne pred eventom Samsung Unpacked. Lákavých upútavok na prichádzajúci produkt by sme sa pritom mali dočkať už o tri dni, teda 7. februára.