Xiaomi odkladá globálny debut svojich nových vlajkových lodí. Môže za to zrušenie veľtrhu MWC

Európa bude meškať. Xiaomi nechce riskovať.

0
Foto: Xiaomi

Už vieme, že MWC (Mobile World Congress) bol tento rok z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu zrušený. Práve počas neho sme sa však mali dočkať viacerých významných predstavení od známych spoločností, medzi ktoré patrí napríklad aj Xiaomi.

Čínskeho giganta nespomíname len tak náhodou. Ako informuje server Gizmochina, počas veľtrhu mala spoločnosť oznámiť globálny debut svojej novej série vlajkových lodí, ktorá sa skladá z modelov Mi 10 a Mi 10 Pro.

Keďže však bol veľtrh zrušený, Xiaomi nemá inú možnosť, ako celé predstavenie presunúť na iný dátum. Pôvodne bolo naplánované na 23. februára.

V Európe až neskôr

Prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter spoločnosť informuje, že svoje nové produkty aj spolu s globálnym debutom série Mi 10 predstaví počas samostatného podujatia v Európe. Presný dátum však zatiaľ neuviedla.

Čo sa ostatných výrobcov týka, Oppo presunul predstavenie smartfónu Find X2 na marec. Pôvodne mal byť taktiež predstavený ešte tento mesiac, presnejšie 22. februára. Ďalej môžeme spomenúť aj HMD Global (Nokia), výrobcu, ktorý už dávnejšie oznámil, že sa veľtrhu nezúčastní a svoje produkty predstaví neskôr.

23. februára nám má svoje novinky ukázať aj čínska spoločnosť Huawei, no zrejme aj tá svoje plány kvôli zrušenému MWC odloží.