Toto je prvý render Google Pixel 5 XL. Zariadenie má byť predstavené až o necelých 9 mesiacov

Google čoskoro dokončí jeden z troch prototypov.

1
Zdroj: YouTube - FRONT PAGE TECH

Smartfón Google Pixel 5 XL je od svojho predstavenia vzdialený takmer celých 9 mesiacov. Už teraz sa však objavuje na renderi, ktorý zobrazuje jeho zadnú stranu obsahujúcu trojicu fotoaparátov. Téme sa venuje server Neowin.

Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť ich pomerne netradičného rozloženia. Vo vrchnej časti sa má nachádzať teleobjektív, pričom úplne dole, pod LED bleskom, svoje miesto zaujme ultraširoký snímač. Presné rozlíšenia zatiaľ žiaľ nepoznáme.

Všetky tri fotoaparáty aj spolu s LED bleskom budú zabudované do zaobleného čierneho modulu, ktorý vychádza z vrchnej hrany telefónu.

Render nám ďalej prezrádza, že zadnú stranu Pixel 5 XL bude pokrývať matné sklo. Veci sa však majú inak v oblasti jeho prednej strany. O tej totiž zatiaľ nevieme vôbec nič, keďže jej dizajn ešte nie je úplne dokončený.

Zatiaľ len prototyp

Vizualizácia zobrazuje len jeden z troch prototypov, na ktorých inžinieri pracujú. Vizuálne prevedenie ostatných dvoch modelov nie je nikde dostupné, no vďaka Jonovi Prosserovi (viď. video nižšie) zatiaľ vieme aspoň to, že sú v oblasti fotoaparátov identické s modelom Pixel 4. Prvý prototyp by mal Google dokončiť v priebehu nasledujúcich mesiacov.