The House of Da Vinci 2: Perfektná hra z dielne slovenských vývojárov dostala pokračovanie

Logické hlavolamy, 3D grafika a tajomný príbeh.

1
hra
Hra The House of Da Vinci 2

Ak máte radi prepracované logické hry s príbehom, ako napríklad známy titul The Room, možno vašej pozornosti neunikla hra The House of Da Vinci, ktorá pochádza z podobného súdka.

Titul The House of Da Vinci má na svedomí slovenské vývojárske štúdio Blue Brain Games, ktoré v týchto dňoch sprístupnilo pokračovanie hry – The House of Da Vinci 2 – pre platformu Android. iOS verzia hry je dostupná od konca minulého roka.

Pripomenieme, že v prvom vydaní hry sa hráč ocitol v koži učňa Leonarda da Vinciho, ktorý musel vyriešiť záhadu jeho zmiznutia. Stopy k vyriešeniu záhady viedli cez rôzne mechanické úlohy a logické hlavolamy, ktoré dokázali potrápiť myslenie nejedného hráča.

The House of Da Vinci 2
The House of Da Vinci 2

Pokračovanie The House of Da Vinci nadväzuje na prvý diel hry, ktoré sa teraz orientuje na „najväčší objav v histórii ľudstva“. Hráč nebude ani v tomto prípade ukrátený o záhady a logické hádanky, ktorých náročnosť bude s priebehom hry postupne stúpať. Novinkou je napríklad cestovanie v čase.

Prvý diel hry bol vydaný ešte v roku 2017 a zaznamenal viac ako 1 milión stiahnutí s priemerným hodnotením 4.8/5. Pokračovanie hry stojí 5,49 €. Zážitok z hrania však nebudú rušiť žiadne reklamy ani mikro transakcie.

Ak si chcete potrápiť svoju myseľ a zároveň podporiť slovenský vývoj, hru si môžete stiahnuť z obchodov Google Play a Apple App Store. Neskôr by mala byť dostupná aj na počítačoch či konzole Nintendo Switch.