Tesla nezastavuje: Predstavia 110 kWh batériu s rekordným dojazdom!

Tesla má pracovať na novej batérii určenej pre elektromobily s kapacitou približne 110 kWh. Vyššia kapacita zaručí ešte lepší dojazd!

Tesla má pracovať na novej batérii určenej pre elektromobily s kapacitou približne 110 kWh. Išlo by o batériu s vôbec najväčšou kapacitou, vďaka ktorej by jej elektromobily mohli na jedno nabitie ponúknuť dojazd viac ako 400 míľ, resp. 640 kilometrov.

Informácie vychádzajú zo stretnutia s akcionármi, počas ktorého Elon Musk poodhalil, že k elektromobilom s dojazdom cez 400 míľ nemajú ďaleko, informoval server Electrek.

V čase výroku Muska bol elektromobil s najlepším dojazdom Tesla Model S Long Range (370 míľ, 595 kilometrov). Automobilka však odvtedy pripravila aktualizáciu, vďaka ktorej elektromobily získali 20 míľ dojazdu k dobru. Celkový dojazd Model S Long Range Plus tak podľa metodiky EPA dosahuje 627 kilometrov.

Väčšia batéria, vyšší dojazd

To, že Tesla plánuje aktualizovať svoje elektromobily aj po hardvérovej stránke si všimol Jason Hughes, ktorý na Twitteri zverejnil výsledky svojej detektívnej práce. Rozobral totiž systém správy batérie, ktorý Tesla výrazne prerobila. V kóde sa objavila zmienka o plánovanom zväčšení maximálnej kapacity batérie na 109 kWh.

Ak by to bola skutočne pravda, Model S (Long Range) by bez väčších problémov dokázal na jedno nabitie prejsť viac ako 640 kilometrov (EPA). Nová batéria však nemá byť dostupná len pre Model S, ale rovno celé portfólio elektromobilov.

TIP REDAKCIE
WLTP, EPA alebo NEDC: O čo ide a v čom spočíva rozdiel?
Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať