Google: Staršie Huawei telefóny podporujeme aj naďalej. Na nové si naše služby neinštalujte!

Ako určite viete, čínsky Huawei je zapletený do obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Obľúbený výrobca tak nemôže obchodovať s americkými firmami.

Ako určite viete, čínsky Huawei je zapletený do obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Obľúbený výrobca tak nemôže obchodovať s americkými firmami, čo je preňho obrovská strana.

Stratil totiž prístup k licencii pre využívanie Google služieb, ktoré sú na Android smartfónoch absolútnym základom. Google varuje, aby ste si v prípade zakúpenia Huawei smartfónu bez Google služieb aplikácie neinštalovali.

Právny riaditeľ Androidu a Google Play, Tristan Ostrowski vo svojom najnovšom príspevku vysvetľuje, že spoločnosť obdržala niekoľko správ týkajúcich sa dodatočnej inštalácie Google aplikácií do zariadení Huawei. Spoločnosť odporúča, aby zákazníci aplikácie neinštalovali, pretože ide o „vysoké riziko, keďže aplikácie mohli byť upravené za účelom útoku“.

Máte starší Huawei? Aktualizácie vám prídu

Google ďalej dodáva, že dodatočne nainštalované služby Google nebudú pracovať korektne, keďže Google „neumožňuje službám fungovať na zariadeniach bez certifikácie“.

Ostrowski však potvrdil to, na čo sa mnohí pýtali. Google bude podporovať Huawei zariadenia aj naďalej. Smartfóny, ktoré sa na trh dostali pred zákazom budú aj naďalej dostávať bezpečnostné aktualizácie Androidu, ako aj aktualizácie Google aplikácií a služieb.

TIP REDAKCIE
Huawei môže čeliť vážnejším problémom, USA možno obmedzia ďalších dodávateľov

USA nedávno výrazne sprísnili podmienky obchodovania s čínskymi firmami. Spojené štáty okrem toho obvinili Huawei zo špionáže a krádeže technológií, voči čomu sa spoločnosť ohradila.